Dubults neplīst! Bites otro reizi pieveic HK “Iecava”.

Pafbet LHL Zemgale Elites grupas spēle starp HK “Tērvete” un HK “Iecava” 2018. gada 04. februārī Ozo ledus hallē, tērvetnieki otro reizi sezonā izcīna uzvaru par spēcīgiem pretiniekiem ar rezultātu – 5:3 (1:0; 2:1; 2:2). HK “Iecava” šobrīd ir Elites grupas līdere un Bites pirms šīs sezonas panākumiem, nebija uzvarējusi pretinieku vienpadsmit savstarpējās spēlēs kopš 2013. gada.

Pirmā trešdaļa tika aizvadīta pozicionālās cīņās, kurās HK “Tērvete” svarīgākais bija nepielaist kļūdas savā aizsardzības zonā, ka arī traucēt pretinieka ieiešanu savu zonā. Trešdaļā bija nopelnīts viens noraidījums un to Bites izturēja ar godu. Trešdaļas izskaņā, aizsargs Arnolds Jaunzems #21 bija devies ātrā uzbrukumā. Pretinieku zonā saspēlējās ar Deniju Romanovski #99 un tad precīzi nogādāja ripu no aizvārtes vārtu priekšā, kur to vārtos ietrieca Aksels Zingulis #17 – 1:0.

Otrās trešdaļas pirmā minūtē uzbrucējs Dmitrijs Panovs #79 ar ātru piespēli uzbrukumā izvirzīja uzbrucēju Andreju Pļuščiku #92. Pļuščiks ar ripu pretinieka aizsardzības zonā ieslidoja viens un piesaistīja veselu trīs spēlētāju uzmanību. Tikmēr nevienu nepiesegts zonā ieslidoja Vjačeslav Miņins #9, saņēma piespēli no Pļuščika un ieraidīja ripu vārtos – 2:0. Trešdaļas otrā minūtē, kad HK “Tērvete” spēlēja mazākumā, pretinieku uzbrucējs Ģirts Šāvējs izmantoja neprecīzu tērvetnieku izvietojumu laukumā un samazināja pārsvaru ar precīzu metienu vārtu augšējā stūrī – 2:1. Trešdaļas astotā minūtē HK “Iecava” spēlētāji nepamanīja no nomaiņas ātri izskrējušo Deniju Romanovski #99, kurš atjaunoja Bišu divu vārtu pārsvaru – 3:1. Ar rezultatīvām piespēlēm šajā epizodē atzīmējās Atis Jaunzems #78 un Aksels Zingulis #17.

Trešās trešdaļas pirmajā minūtē HK “Tērvete” nespēja izraidīt ripu no savas aizsardzības zonas un to nekavējoties ar metienu no zilās līnijas izmantoja Dainis Upelnieks, atkal samazinot rezultāta starpību līdz minimum – 3:2. Trešdaļas ceturtā minūtē HK “Tērvete” maiņa labā ātrumā ieslidoja pretinieku aizsardzības zonā un vairākas reizes meta uz vārtiem. Ripa tika atsista, bet uzbrukumam pieslēdzās aizsargs Viesturs Čepulis #87 un ieraidīja ripu vārtos – 4:2 (rezultatīvās piespēles Raitim Ragovskim #16 un Jānim Paškauskam #54). Septītajā trešdaļas minūtē HK “Iecava”, spēlējot mazākumā, zaudēja iemetienu tērvetnieku aizsardzības zonā un saņēma pretī ātru pretuzbrukumu uzbrucēja Laura Kima #22 izpildījumā. Kims ticis līdz vārtiem veica arī precīzu metienu uz vārtu tālo stabu – 5:2 (piespēles vārtsargam Reinim Kukulim un aizsargam Viesturam Čepulim #87). Diemžēl patīkamu rezultātu HK “Tērvete” nespēja nosargāt līdz spēles beigām, jo trešdaļas pēdējā sekundē izlaida uzbrukumu uz saviem vārtiem, kuru realizēja Ģirts Šāvējs – 5:3.

Spēlē noteikti jāatzīmē komanda jaunie spēlētāji. Uzbrucējs Denijs Romanovskis agrāk stāvēja komandas vārtos, bet piekritis startēt, kā uzbrucējs pirmajā spēlē gūstot pirmos vārtus, izdarot rezultatīvo piespēli, ka arī izkaujoties un nopelnot pirmās četras soda minūtes. Uzbrucējs Aksels Zingulis #17 savā otrā spēlē guvis vārtus un izdarījis rezultatīvo piespēli. Uzbrucējs Andrejs Pļuščiks savā trešā spēlē pierādīja, ka ir labs saspēles veidotais un izdarījis rezultatīvo piespēli. Komandas veterānu maiņa spēlē guva divus vārtus, kārtējo reizi pierādot, ka hokejā bez spēka ir vajadzīga arī galva. Uzbrucējs Arnolds Jaunzems pārgāja uz aizsarga un ļoti labi sevi parādīja aizsardzībā, ka arī radīja vārtu gūšanas situāciju, nopelnot rezultatīvo piespēli.