Sausais starts

EHL divīzija Rīga / Zemgale HK Tērvete HK Olaine

2013. gada 14. septembrī, Ozolniekos, OZO ledus hallē HK “Tērvete” uzsāka savu astoto sezonu amatieru hokejā. Šogad komanda pieteica dalību “Entuziastu hokeja līgā” (turpmāk EHL), jo UHL līgā šogad nenotiek. Jaunā līga būs pilna ar aizraujošām spēlēm, jo daudzas komandas ir jau sen pazīstamas, ka arī līgas komandām ir pievienojušies vairāki bijušie Latvijas virslīgas spēlētāji. Jau pirmajā spēlē, Bites tikās ar pazīstamu pretinieku – HK “Olaine”. Atceroties aizpagājušo sezonu, kad abas komandas spēlēja ZAHL, varēja cerēt uz interesantu spēli, jo “Olaine” nekad nepadodas tāpat vien.
Spēles pirmās minūtēs tiešām sanākušas ārkārtīgi aizraujošas. Pirmā uzbrukumā dodas tērvetnieki un ar otro piegājienu, pēc Linarda Grundmaņa piespēles vārtus gūst Vladimirs Parhomenko – 1:0. Olainieši nekavējoties atbildēja ar lielisku pretuzbrukumu, kurš būtu beidzies ar gūtiem vārtiem, ja vien veiksme šoreiz nebūtu HK “Tērvete” pusē.

Pēc pirmām piecām minūtēm spēles iniciatīva pārgāja Bišu pusē un pat noraidījums nevarēja palīdzēt HK “Olaine”. Pirmās trešdaļas izskaņā pēc Roberta Ragovska piespēles viens pats aizskrien Linards Grundmanis un pārspēj pretinieku vārtsargu – 2:0.

Otrā trešdaļa pagāja bez gūtiem vārtiem, bet ar Oranžo pārsvaru. Trešās trešdaļas sākumā notika spēles lūzuma punkts. “Tērvete” palika uz laukuma trīs cilvēku sastāvā un skatītājiem bija pilna pārliecība, ka pretinieks izmantos šo izdevību. Visas prognozes izgāza Linards Grundmanis un Vladimirs Parhomenko, kuri atņēmuši ripu pretiniekam un mērķtiecīgi uzbruka, neskatoties, ka komanda spēlē mazākumā. Trešdaļas izskaņā pēc Laura Kima un Viestura Čepuļa izspēles, ripa neveikli nonāk pie Sergeja Jermakova, kurš stāv vārtu priekšā. Apstādinot ripu ar kāju, viņš to ieraida vārtsargam starp kājām un pat izcils špagats nespēj glābt HK “Olaine” no trešās ripas zaudēšanas – 3:0.

Pēc minūtes iniciatīva pārgāja pie brāļiem Ragovskiem, kuri teicami nospēlēja visu spēli un bija pelnījuši gūt vārtus. Pēc Vladimira Parhomenko piespēles uz vārtiem spēcīgi met Roberts Ragovskis. Ripa atlec no vārtsarga pie Raita Ragovska, kurš izpilda savu pienākumu un ieraida ripu vārtos – 4:0.

Par spēles labāko spēlētāju tika atzīts Vladimirs Parhomenko, bet komandas atzinības ripu saņēma vārtsargs Uldis Eldmanis.

Vārtus guva: Vladimirs Parhomenko (8), Linards Grundmanis (83), Sergejs Jermakovs (88), Raitis Ragovskis (16)
Piespēles: Linards Grundmanis (83), Roberts Ragovskis (91) – 2, Viesturs Čepulis (87), Lauris Kims (22), Vladimirs Parhomenko.
Soda minūtes: Viesturs Čepulis – 4 min.; Romāns Ivanovs (18) – 2 min.