Cerības saskaldītas sīkās frakcijās

UHL A līga HK Tērvete HK Cetra 2 hokejs spēles apraksts video
2013. gada 28. februāris, Jelgavas ledus halle. Objektīvi vērtējot pirmo un otro spēli ar UHL A līgas spēcīgāko komandu “Cetra 2”, loģika un skaidrais saprāts skaidri zināja, ka Bites zaudēs. Tomēr cerība un ticība dvēseles iekšā kliedza vismaz pēc neizšķirta rezultāta, bet fantāzija zīmēja negaidītas uzvaras ainas. Iespējams tāpēc HK “Tērvete” spēlētāji kāpa uz ledus un nejutās iedzinēju lomā, kaut arī sezonas laikā, tā arī neizdevās pastrādāt pie kļūdu labošanas, jo treniņu vietā notiek spēles.
Pirmā trešdaļa sākās ar “Cetra 2” pārsvaru, bet Bites spēja laicīgi atbruņot pretinieka spēlētājus, kas izskatījās diezgan cerīgi. Pirmais nepatīkamais zvaniņš atskanēja tad, kad rīdzinieki vairākumā eleganti apspēlēja visu komandu un guva pirmos vārtus – 0:1.

Bites mēģināja atspēlēties un visi devās uz “Cetra 2” aizsardzības zonu. Pirmās divās spēlēs nav nesušas mācību Bitēm un ātrā pretuzbrukumā pretinieks gūst vēl vienus vārtus – 0:2.

Divas minūtes vēlāk Bites atkārtoti pieļauj to pašu kļūdu un rezultāts kļūst par galīgi pesimistisku – 0:3.

Bites plinti krūmos nemeta un pēc divām minūtēm dodas ātrā pretuzbrukumā. HK “Tērvete” pirmā piecinieka uzbrucēji par sekundes simtdaļām apsteidz viesu aizsargus un pēc zibenīgas Vladimira Parhomenko piespēles pirmo ripu vārtos ieraida Linards Grundmanis – 1:3. Linards veiksmīgi atzīmēja savu debiju Bišu sastāvā un pierādīja, ka viņam šajā komandā ir sava vieta. Linards mums jau labi pazīstams, jo viņš spēlē HK “Mītava” ZAHL līgā un ir rezultatīvākais līgas spēlētājs.

Zaudētie vārti nekādi nemainīja HK “Cetra 2” noskaņojumu un divdesmit sekundes pirms pirmās trešdaļas beigām viņi palielina savu pārsvaru vēl ar vienu vārtu guvumu – 1:4.

Otrajā trešdaļa turpinās ar viesu ofensīvu, ka rezultātā spēles rezultāts trešdaļas piektā minūtē kļūst nepieklājīgs – 1:5.

Pretinieks apmierināts ar rezultātu ir pilnīgi apmierināts, tādēļ vairs nesteidzas doties uzbrukumos. Bet arī šo apstākli Bites nespēj izmantot un trešdaļas vidus daļā spēles rezultāts kļūst tik nepieklājīgs, ka Romas pāvests spiests pamest savu amatu labprātīgi – 1:6.

“Cetra 2” spēlētāji atslābinās pavisam un pieļauj kļūdas, kuras noved pie tā, ka komanda divas reizes pēc kārtas nonāk mazākumā. Ja pirmo iespēju Bites neizmantoja, tad otrā vairākumā pēc Ata Jaunzema un Maksima Šalājeva piespēlēm, Romāns Ivanovs pa gaisu uzmet ripu vārtu virzienā. Ripa lidojot pēc paraboliskas trajektorijas pārlido pāri pretinieka vārtsarga plecam un ielido vārtos, glābjot Oranžo godu un cieņu – 2:6.

Trešā trešdaļā “Cetra 2” spēlētāji sāk vilcināt laiku un bez īpašas iedvesmas dodas uzbrukumos. Bet arī iedvesmas trūkums netraucē viņiem palielināts rezultāta atstarpi – 2:7.

Četras minūtes līdz spēles beigām, Bites nonāk mazākumā, kas dod pretiniekam iespēju izsmiet jelgavniekus kārtējo reizi – 2:8.

Ar to vēl nepietika un viņi, kā bērnu apspēlēja puišus un panāk satriecošu rezultātu – 2:9.

Tomēr Bitēs vēl ir pulveris, jo Maksims Šalājēvs, kurš nespēlēja iepriekšējā mēnesī turpina triekties uzbrukumos un minūti pirms spēles beigām ar Arta Pabērza palīdzību gūst psiholoģisko svarīgus vārtus – 3:9.
Beigās varētu pafilozofēt par tēmu, kas būtu jādara un kurš ir vainīgs. Tomēr tas nedos nekādu atvieglojumu ne spēlētājiem, ne atbalstītājiem. Tāpēc vienkārši rezumēsim, ka puišiem ir jāmācās no savām kļūdām un jāgatavojas nākamām spēlēm (īpaši ar Ērgļiem). Kādreiz likās, ka komanda nespēs pieveikt ZAHL līderi HK “Karāts”, bet šosezon tas beidzot izdevās. Tāpēc gatavosimies nākamām spēlēm un kādreiz “Cetra 2” piedzīvos zaudējumu no trakām Bitēm. Āmen!

Spēles rezultāts: HKTērvete.lv - Cetra 2 - 3:9
Vārtus guva: Linards Grundmanis (83) - 1; Romāns Ivanovs (18) - 1; Maksims Šalājevs (19) - 1
Rezultatīvās piespēles: Vladimirs Parhomenko (8) - 1; Atis Jaunzems (78) - 1; Maksims Šalājevs (19) - 1; Artis Pabērzs (0) - 1
Soda minūtes: Artis Pabērzs (0) – 2 min. (klupināšana); Romāns Ivanovs (18) - 2 min. (klupināšana).