Zaudējums, kurš neliek pārdzīvot

UHL A līga HK Tērvete - Cetra 2

25. novembrī, Jelgavas ledus hallē, Oranžās Bites pirmo reizi UHL līgā tikās ar jaunpienācējiem “Cetra 2”. Informācijas par pretinieku nebija daudz. Bija zināms, ka tā ir augstākās līgas komanda bez spēcīgiem spēlētājiem. Patiesība izrādījās skarbāka, jo pretinieka komanda izrādījās meistarīgāka par visām pārējām A līgas komandām. Bet vai Bites nobijās? Aplūkosim detalizētāk.
Pirmā trešdaļa sākas pavisam nelāgi. Pēc iemetiena “Tērvetes” aizsardzības zonā, ripa atlec pie “Cetra 2” spēlētāja, kurš precīzi ieraida ripu Bišu stropā – 0:1.
Principā lielāko daļu laika pirmajā trešdaļā puiši spiesti pavadīt savā aizsardzības zonā, jo īsti nespēja pretoties dinamiskākiem un meistarīgākiem pretiniekiem. Bet izdodas izveidot arī labus momentus pie “Cetra 2” vārtiem, tikai ripa neatrod savu ceļu pie tīkama rezultāta.

Viesi savā zonā pārsvarā aizsargājas ar četriem spēlētājiem, bet piektais dežūrē pie “Tērvetes” aizsardzības zonas zilās līnijas. Desmit sekundes pirms, pirmās trešdaļas beigām viesi izmanto šo taktiku un gūst otros vārtus – 0:2.
Otrajā trešdaļā Bites ir sapratušas, ka nevarēs apspēlēt pretinieku lēni slidojot un turot nūju vienā rokā. Puiši kāpina tempu, lai neatpaliktu no pretinieka un izveido vairākus teicamus uzbrukumus. Žēl, bet ripa negrib šķērsot “Cetra 2” vārtu līniju. Arī pašiem nākas papūlēties pie saviem vārtiem, ka arī ļaut rādīt savu meistarību Uldim Eldmanim.

Otrās trešdaļas izskaņā, “Cetra 2” izmanto Oranžo kārtējo nevērību aizsardzībā, veic garo piespēli uz zilo līniju, kur dežūrējošais spēlētājs ieraida trešo ripu mūsu vārtos – 0:3.
Trešā trešdaļā Bites jau rāda cienīgu hokeju – liels ātrums, kombinācijas un teicama saspēle. Tas ļauj vairākas reizes apdraudēt viesu vārtus. Paši viesi arī nav gatvi padoties un astoņas minūtes pirms spēles beigām, piespiež Bites kapitulēt ceturto reizi – 0:4.

Prieks, ka Bites ir jau labi ieskrējušās un trīs minūtes pirms spēles beigām, izmanto vairākumu un gūst goda vārtus – 1:4. Ar veiksmīgām piespēlēm izceļas Dmitrijs Panovs un Vladimirs Parhomenko, bet tukšos vārtos ripu iegrūž neviens cits, kā Raitis Ragovsksis. Šis piecinieks rādija arī labu saspēli visas spēles garumā.

Rezumēsim. Bites zaudējuši cienīgam pretiniekam, bet nebūt, kā vājākā komanda. Atkal varējām vērot komandu ātrā spēles ritmā, kurš raksturīgs puišiem, bet kuru viņi nespēj parādīt pret vājākiem pretiniekiem. Tas vieš cerību, ka komanda vēl parādīs labu spēli sezonas otrā pusē, kad saasināsies cīņa par turnīru godalgām.