Mītavas derbija metamorfozes (ar video)

ZAHL Augstākā līga hokejs HK Tērvete HK Mītava

2013. gada 03. marts, Jelgavas ledus halle. Zemgales amatieru hokeja līgas derbija starp HK „Tērvete” un HK „Mītava”, skatītajos raisa lielu interesi. Abas komandas ir ļoti līdzīgas spēka un meistarības līmenī. Komandās spēlētāji parasti rāda atklātu un agresīvu hokeju, kas nenoliedzami vairo hokeja kultūru pilsētā. Nereti komandu spēlētāji izvicina dūres, jo katra komanda vēlas apliecināt savu atrašanos turnīra augšgalā, uzreiz aiz „Karāts” vienības. Ambīcijas un uzvaras gars savstarpējās spēlēs vienmēr ir nesušas skatāmu hokeju. Uzvarētāju laurus ir izcīnījušas abas komandas un nosaukt kādu no tām par spēcīgāko ir vienkārši neiespējami (skaties spēļu vēsturi).
Pirms spēles ledus halles apmeklētājus pārsteidza divi jaunieši, kuri tribīnēs stāvēja ar iedegtām svecēm. Vieni nodomāja, ka kāds ir miris, bet citi padomāja, ka tādā veidā tiek atzīmēts kādas no komandas zaudējums. Patiesībā bija nedaudz savādāka. HK „Tērvete” uzbrucēja Viestura Čepuļa atbalstītāji tādā veidā lūdza, lai viņu favorīts beidzot gūtu vārtus, jo pēdējā laikā Viesturam ripas vārtos nelidoja iekšā.
Spēle priekš Bitēm sākusies ne īpaši veiksmīgi, jo pēc 36 sekundēm uz sodīto soliņa par grūdienu ar nūju tiek nosūtīts Dmitrijs Panovs. Puiši neļauj izmantot vairākumu un spēles gaitā pārņem vadību, apdraudot HK “Mītava” vārtus. Pretinieks arī pieļauj kļūdu un paliek mazākumā, kuru Bites lieliski izmanto. Pēc precīzām Vladimira Parhomenko un Laura Kima piespēlēm pirmos vārtus gūst Viesturs Čepulis – 1:0. Viņa fanu lūgšanas tiek piepildītas un sveces var tikt nodzēstas.

Bija nepieciešam vēl viena minūte, lai Dmitrijs Zvērs Panovs ar spēcīgu metienu no aizsardzības zonas vidusdaļas atkārtoti pārsteigtu pretinieku vārtsargu - 2:0.

Atlikušo puslaiku Bites turpināja dominēt uz laukuma un pat spēlējot mazākumā spēja saglabāt savu pārsvaru. Piecpadsmit sekundes pirms puslaika beigām Lauris Kims uzvar iemetienā un ieraida ripu starpā, kuru nepiesedz pretinieka vārtsargs – 3:0. Priekš pirmā puslaika tiek panākts pārliecinošs pārsvars, kas liek domāt par pozitīvu spēles iznākumu.

Otrais puslaiks sākas ar nelielu izplūkšanos un tas kļūst par pamatu derbija metamorfozei.

Bites kļūst lēnīgas un vairs nespēlē līdz galam. Mītavieši momentāni izmanto šo apstākli un līdz puslaika vidum spēj samazināt rezultāta starpību līdz minimumam – 3:2. Spēlē aizvien kļūst līdzīga “Pilnmēness spēlei”, kad Bites zaudēja spēli būdams vadībā ar trim gūtiem vārtiem.

Minūti vēlāk no apkaunojuma glābj Dmitrijs Panovs, kurš izraujas ātrā pretuzbrukumā, bet tiek apturēts ar nūjas sitienu. Tiesneši saskata pārkāpumu un ļauj Dmitrijam mest soda metienu, kuru viņš izpilda nevainojami – 4:2. Līdz ar vārtu gūšanu Dmitrijs strauji pakāpjas rezultatīvo spēlētāju tabulā un ierindojas otrā vieta aiz sava drauga Vladimira Parhomenko.

Savukārt Vladimirs Parhomenko, lai neļautu nevienam sevi panākt rezultativitātē minūti pirms spēles beigām atņem pretiniekam ripu un ar spēcīgu metienu ieraida “Mītava” vārtos – 5:2.

Gribās atzīmēt, ka Bitēm pēc šīs uzvaras nevajadzētu kļūt pārlieku pārliecinātiem, jo HK “Mītava” vēl spēs saņemties un palikt par sīvākiem HK “Tērvete” pretiniekiem. Mītavnieki ir vien no tām komandām, kura nepazudīs no Jelgavas ledus un turpinās agresīvi iekarot ZAHL virsotnes.

Spēles rezultāts: HKTērvete.lv - Mītava - 5:3
Vārtus guva: Viesturs Čepulis (87) - 1; Dmitrijs Panovs (79) - 2; Lauris Kims (22) - 1; Vladimirs Parhomenko (8) - 1
Rezultatīvās piespēles: Vladimirs Parhomenko (8) - 1; Lauris Kims (22) - 1
Soda minūtes: Artis Pabērzs (0) – 4 min. (grūšana apmale, klupināšana); Maksims Šalājevs (19) - 2 min. (bīstama spēle ar augsti paceltu nūju); Dmitrijs Panovs (79) - 2 min. (grūdiens ar nūju); Viesturs Čepulis (87) - 2 min. (sitiens ar celi).