Bites par mata tiesu izvairās no zaudējuma

UHL A Līga spēle starp HK Tērvete un HK Unimars

31.01.2013. Jelgavas ledus halle. Trešo apli UHL līgā HK „Tērvete” uzsāka ar A līgas vājāko komandu – HK „Unimars”. Neskatoties uz statistisko vājumu, „Unimars” vienmēr bija spējīgs radīt pārsteigumus ar kuriem Bitēm vienmēr ir bijis jācīnās. Sezonas sākumā viesi viegli tika apspēlēti, tad otrā spēle tika aizvadīta ar neizšķirtu rezultātu. Trešajai spēlei Oranžie negatavojās un tas radījis pamatīgu spriedzi jau pašas spēles sākumā.
Pirmā trešdaļa sākās ar nelielu HK „Tērvete” pārsvaru, pateicoties kuram komanda iekārtojusies pretinieka aizsardzības zonā. Vladimirs Parhoemnko neizjūtot presingu, iekārtojās aiz vārtiem un sāka izstrādāt izspēles variantus. Pamanot nevienam neskartu Arnoldu Jaunzemu, stāvošu pie vārtiem, viņš izdara asu piespēli. Arnolds nedomājot (beidzot :)) minūtē ieraida ripu Ulda Eldmaņa sargātos vārtos – 1:0

Jūtat, kāds atvieglojums? Tieši tādu pašu atvieglojumu sajuta Bites, ko nekavējoties izmantoja „Unimars”. Uzbrukums aiz uzbrukuma un Oranžie neko nespēja stādīt priekšā. Rezultāta zaudē ripu iemetienā, pretinieks met ripu, tā neveiksmīgi nonāk pie cita, kurš nekautrējamies ieraida to augšējā vārtu stūrī – 1:1.

Sajūtot asinis, „Unimars” turpina uzbrukt un uzbrukt mazumā. Seko metiens no 0 leņķa, ripa izslīd aiz vārtsarga muguras un viņš to nemana (fani gan visu labi redzēja). Ripa atsitās pret tālo vārtu stabu, bet vēl nešķērso vārtu līniju. To viņai palīdz izdarīt cits rīdzinieku uzbrucējs – 1:2.

Un iestājās panika. Panika turpinājās līdz otrās trešdaļas sestajai minūtei, kad Sergejs Jermakovs ar pretinieka nūjas palīdzību veica golfa meistara cienīgu metienu un ripa eleganti pārlido pāri vārtsarga plecam, izlīdzinot spēles rezultātu – 2:2.

Drosmes pārņemtās Bites turpina uzbrukt un trīs minūtes vēlāk izveido el classico izspēli. Rīdzinieku aizsargs mēģina izmest pa gaisu ripu no zonas, bet to ar roku pārtver Romāns Ivanovs. Viņš to piespēlē Vladimiram Parhomenko, kurš izvēlas to mest uz vārtiem, kur dežūrē Raitis Ragovskis. Negaidīti vārtsargam, ripas ceļā pagadās viesu aizsarga nūja, kura izmaina tās trajektoriju un tā nes uzvaras vārtus Bitēm – 3:2.

Pašās spēles izskaņā „Unimars” rodas iespēja izlīdzināt rezultātu. Bites apzināti pārkāpj noteikumus, lai pavilktu laiku. Bet no jaunā gada šādi apzināti pārkāpumi tiek sodīti ar bullīti. Par laimi viesi nespēja pārspēt Vladimiru Kačānovu, kurš pēc spēles saņēma „Labākā spēlētāja” ripu.

Spēles rezultāts: HKTērvete.lv - Unimars 3:2
Vārtus guva: Arnolds Jaunzems (21) - 1; Sergejs Jermakovs (88) - 1; Vladimirs Parhomenko (8) - 1.
Rezultatīvās piespēles: Vladimirs Parhomenko (8) - 1; Romans Ivanovs (18) - 1.
Soda minūtes: 0 min; soda metiens.