Asinīm atzīmēta uzvara

UHL A līga Tērvete - Šušara
2013. gada 30. janvāris, Inbox ledus halle. Otrajai spēlei ar HK „Šušara” UHL līgā Bites īpaši negatavojās. Teiksim, kā ir. Iespējams tāpēc spēles sākums nebija skatāms, jo puiši nekādi nevarēja atrast savu spēli. Spēles gaitu pamatīgi iespaidoja negadījums, kura iespaidā notika visa spēle.
„Tērvetes” galvenais rupeklis aizsargs Roberts Ragovskis pielietoja sev raksturīgu spēka paņēmienu – "iepazīšanās ar bortu" (spēles video skatīties no 4 minūtes 30 sekundes). Paņēmiens nebija tik spēcīgs, kā Roberts to pieprot, bet tas sanāc pavisam nelāgs pretinieka spēlētājam. Viņā ķiveri pirms saskarsmes ar stiklu pacēlās un trieciena brīdī nolaidās, tādā veido nobrāžot ādu uz spēlētāja pieres. Liela asiņošana Bites šokēja. Pretinieki mēģinājuši fiziski un mutiski atbildēt puišiem un tas saprotams, jo neviens nebrauca uz spēli sagādāt kādam traumu vai arī pašiem tādu gūt. Zīmīgi, ka pirms spēles puiši nolēma spēlēt bez noraidījumiem. Rezultātā Roberts saņēma 5+20 minūtes un pameta laukumu.

„Šušara” emocionāli uzvilkušie gāja pretuzbrukumā un izveidoja vairākus vārtu gūšanas momentus, kurus veiksmīgi atvairīja, vārtos stāvošs, Uldis Čalpa. Izņemot šos brīžus, Bites veiksmīgi pārtvēra ripas laukuma vidējās zonās un mēģināja lauzt spēles gaitu. Diemžēl metieni bija vai nu par vāju, vai nu neprecīzi. Uz emocionāla fona pirmā trešdaļa beidzās bez gūtiem vārtiem.

Otrā trešdaļā Bites jau jutās pārliecinātas. Uzbrukums sekoja pēc uzbrukuma, bet vārti nekādi nekrita jelgavnieku priekšā. „Šušara” veiksmīgi piespieda spēlēt pie bortiem un pie vārtiem īsti neviens nevarēja nokļūt. Šo stagnāciju nolēma izbeigt Vladimirs Zverj Parhomenko (jā, jā, Dimtrijs Panovs uz laiku zaudē slavinošo otro vārdu, neskatoties, ka palīdzēja Voldemāram). Viņš veiksmīgi pārtvēra ripu, aizskrēja no aizsargiem un ieraidīja ripu tālajā no vārtsarga vārtu stūrī – 1:0.

Trešā trešdaļā Bites okupēja pretinieka aizsardzības zonu un praktiski nepameta to. Trešdaļas ceturtā minūtē pēc spēcīga metiena, pretinieka vārtsargs ripu atsit un tā uzlido augstu augšā, piespiežot visus hokejistus vērst savus skatienus debesīs. Krītot ripa nekontrolēti atlieca no ledus un turpināja lēkāt, izaicinot sportistus pierādīt savu veiklību. Veiklākais izrādījās Atis Janzems no kura nūjas ripa atlec uz malu. Vēja ātrumā pie tās piesteidza Kristaps Kaliksons un ietriec to vārtos, kamēr vārtsargs apbrīnīts par ripas aerodinamiskām īpatnībām – 2:0.
Uzreiz pēc gūtiem vārtiem Bites atslāba un tas ļāva „Šušara” pie Ulda Čalpas vārtiem izveidot patiešām bīstamu burzmiņu, kura varēja beigties ļoti nepatīkami. Par laimi pārņēma ripas kontroli un līdz spēles beigām vairs neapstādināja savu spiedienu. Tomēr tas vairs nespēja mainīt spēles rezultātu un Bites apmierinātas devās uz mājām, pasniedzot „Labākā spēlētāja” ripu Vladimiram Zverj Parhomenko

Spēles rezultāts: HKTērvete.lv - Šušara 2:0
Vārtus guva: Vladimirs Parhomenko (8) - 1; Kristaps Kaliksons (15) – 1.
Rezultatīvās piespēles: Atis Jaunzems (78).
Soda minūtes: Roberts Ragovskis (91) - 25 min.
Vārtu gūšanas momenti (autors: UHL.lv)

No video? Lejupielādēt the DivX Plus Web Player.

Visas spēles video (autors: UHL.lv)

Nav video? Lejupielādēt the DivX Plus Web Player.