“Iecava” noformē zaudējumu veterāniem

HK Tērvete hokeja aizsargs Artis Pabērzs
Aizsargs Artis Pabērzs.  Foto: Ruslans Antropovs | rusantro.com

2019. gada 28. septembrī LHL Zemgale Veterānu 40+ līgā aizritēja regulārā čempionātā spēle, kurā HK “Tērvete” piedzīvoja zaudējumu HK “Iecava” ar rezultātu 0:2 (0:0; 0:0; 0:2).

HK “Iecava” spēlē piedalījās ar deviņu cilvēku sastāvu, kas bija par diviem cilvēkiem mazāk nekā HK “Tērvete”, bet tas netraucēja viņiem pārņemt spēles vadību no pirmām trešdaļas sekundēm. Tērveteniekiem nepadevās ripas izvadīšana no savas zonas un arī piespēļu precizitāte kliboja, kas ļāva pretiniekiem mest ripu uz vārtiem, kuru par laimi tvēra vārtsargs Mihails Vibornovs #31. HK “Tērvete” uzbrukumi apsīka pretinieku aizsardzības zonā, jo iecavnieku aizsargi spēlēja stabili. Tērvetniekiem bija vien daži bīstami momenti, kurus neitralizēja HK “Iecava” vārtsargs Renārs Seiksts.

Otrajā trešdaļā HK “Iecava” spiediens pieauga vēl vairāk. Precīza ripas kontrole ļāva viņiem iespiest HK “Tērvete” spēlētājus savā aizsardzības zonā un mierīgi apmētāt Mihaila Vibornova sargātos vārtus. Tērvetniekiem pagalam nepadevās iziet no savas zonas, kliboja piespēļu precizitāte, bet vēl biežāk spēlētāji vienkārši atmetās un panāca pārmetienus, kuri pašiem traucēja nomainīt spēlētāju piecinieku tālā rezerves soliņa apstākļos. Vien kādi četri metieni tika veikti uz pretinieka vārtiem, bet ar tiem visiem lieliski tika galā vārtsargs.

Trešās trešdaļas sākumā HK “Tērvete” spēlētāji nesadala savā starpā pretiniekus, kas ļāva iecavniekiem atklāt spēlēs rezultātu četrdesmitajā sekundē – 0:1. Vārtus HK “Iecava labā guva Māris Muižnieks. Pēc gūtiem vārtiem pretinieks, nonāca mazākumā un HK “Tērvete” spēlētāji varēja normāli nostāties uzbrukuma zonā, izdarot vairākus metienus uz vārtiem, kuri gan palika bez vārtu guvuma. Nonākt līdz spēlei vienādos sastāvos, spēles iniciatīva atgriezās HK “Iecava” rokās, bet ilgi nesaglabājās, jo viņi atkal pārkāpa noteikumus un palika mazākumā. Šoreiz HK “Tērvete” spēlētāji neizmantoja vairākumu, bet izlaida ātru Daiļa Skudrīša solo gājienu un spēles rezultāts kļuva – 0:2. Līdz trešdaļas beigām HK “Iecava” nopelnīja vēl vienu noraidījumu, bet tērvetnieku veterāniem jau pietrūka spēka, lai kaut kādā veidā mainītu spēles rezultātu.

Pagājušā sezonā HK “Tērvete” veterāni tikās ar HK “Iecava” četrās spēlēs un uzvarēja trīs reizes (3:1; 2:1; 4:1). Piedzīvoja arī vienu zaudējumu ar rezultātu 1:5. Vienīgai pagājušā sezonā, komanda bija pilna ar “leģionāru” veterāniem, bet šogad komandas sastāvā pārsvarā spēlē pašu kadri, kuri ir sasniegušu attiecīgu vecumu.

Nākamo spēli HK “Tērvete” veterāni aizvadīs 2019. gada 5. oktobrī Ozo ledus hallē plkst.12:30, tiekoties ar jaunizveidotā HK “MDK”, kura pārsvarā veidota uz bijušās HK “Lielupe” komandas sastāva. Pagājušā sezonā HK “Tērvete” tikās ar HK “Lielupe” vienu reizi un izcīnīja uzvaru ar rezultātu 4:0.