Bites izvairās no zaudējuma pret „Igate”

Zemgales Amatieru Hokeja Līgas (ZAHL) spēle starp HK „Tērvete” un HK „Igate”. Smagā cīņā Bites izcīna uzvaru ar rezultātu 2:1. 18.01.2015. Jelgavas ledus halle
2015. gada 15. janvārī, Jelgavas ledus hallē norisinājās ZAHL regulārā čempionāta spēle starp HK „Tērvete” un HK „Igate”. Bites spēlei bija sagatavojušās un cerēja uz pārliecinošu uzvaru un nekas neliecina, ka varētu atkārtoties iepriekšējās sezonas spēles scenārijs. Kaut gan arī pie zaudējuma, HK „Tērvete” pozīcijas īpaši nemainītos, jo cerības uz spēli Augstākā līgā tika zaudētas jau iepriekš.
Pirmais puslaiks tika aizvadīts tieši tā, kā tam bija noskaņojušās Bites. Totāla ripas kontrole, saliedēta saspēle un daudzie vārtu gūšanas momenti. Līdz divpadsmitajai minūtei HK „Tērvete” gūst divas ripas un to abu autors ir Atis Jaunzems. „Igate” bija ieguvusi iespēju mest soda metienu, bet nespēja to realizēt un deldēt atpalikšanu no Bitēm. Bija radusies pilnīga pārliecība par to, ka HK „Tērvete” otrā trešdaļā saplosīs pretinieku.
Otrais puslaiks tiešām sākās labi, bet labs sākums aplauzās pie diviem pārkāpumiem un spēles lielā mazākumā. Lai arī „Igate” vārtus neguva, tomēr HK „Tērvete” saliedētā spēle sabruka, kā kāršu namiņš. Uzbrucēju spēles temps un piespēļu precizitāte krasi samazinājās un tas noveda pie tā, ka asas izspēles pie pretinieku vārtiem vairs neizdevās, kā to gribētos. Beigu beigās divi aizsargu pāri sāka nogurt, bet rezultāts uz tablo nemainījās. Četras minūtes pirms spēles beigām, Romāns Ivanovs kļūdās aizvārtē un augsti motivēta „Igate” atgūst vienu ripu – 2:1. Situāciju pasliktina tas, ka Bites atkal spiestas spēlēt lielā mazākumā un zaudē laiku, kas varētu kalpot vārtu gūšanai. Pusotru minūti līdz spēles beigām Vladimirs Parhomenko izcīna iespēju mest sodu metienu, bet jau otro dienu pēc kārtas Bites no vārtu gūšanas attālina vārtsargs Kristaps Krūze. Pēdējās pusotra minūtes HK „Tērvete” uzbrucēji aktivizējās un veic pamatīgu spiedienu uz pretinieku vārtiem. Vārtu negūst, bet vismaz arī neļauj pretiniekam izlīdzināt spēles rezultātu un lai nevajadzētu otro dienu pēc kārtas cerēt uz laimi pēcspēles metienos uz vārtiem.
Lai arī Bites ir pelnījušas kritiku, komanda ir laba. Cerams, ka iekšējā motivācija katrā spēlētājā vēl uzvirmos un puiši sāks spēlēt vismaz patīkamu emociju dēļ.