Izjūtot “Igate” ceļa rulli aiz muguras

ZAHL Igate Tērvete hokejs ice hockey Latvia
2013. gada 23. decembrī, Jelgavas ledus hallē norisinājās Zemgales Amatieru Hokeja Līgas (ZAHL) regulārā čempionāta spēle starp HK “Igate” un HK “Tērvete”. Pēdējos divos gados Tērvetes Bites pārliecinoši grāvuši pretinieku bez īpašiem sarežģījumiem, kaut gan parasti ar dūru vicināšanu. Taču šogad no bijušām ZAHL komandām ir maz kas palicis, jo komandas aktīvi maina sastāvus, ka ari izmanto treneru pakalpojumus, lai uzrādītu labākus rezultātus. Šogad HK “Tērvete” ar grūtībām nākas pierādīt gan sev, gan citiem, ka viņi ir pelnījuši atrasties ZAHL augstākā līgā.

Spēle sākusies ar HK “Tērvete” pārsvaru, kuri iedzinuši pretinieku aizsardzības zonā, it kā ir būtu spēlējuši vairākumā. Diemžēl vārtus gūst neizdodas, bet arī pārāk daudz metienu uz vārtiem netika veikti. “Igate” izdodas izrauties no ofensīva un izdarīt pāris bīstamus uzbrukumus, bet vārtos teicami nostāv Uldis Eldmanis un Bites atkal pārņem ripas kontroli. Bet ar ripas kontroli ir nepietiekami, jo pirmā periodā “Igate” vārti tā arī netiek gūti.

Otrā periodā HK “Tērvete” uzsāka spēli līdzīgā stilā, bet pirmās minūtēs tā arī neguva vārtus, kas ļāva “Igate” ieiet aizsardzības zonā un burtiski piespiest HK “Tērvete” aizsardzību pie vārtiem un lielā burzmā mest uz vārtiem vairākas reizes, kas beidzās ar vārtu gūšanu – 1:0. Bites raksturīgi priekš sevis sastingst un pēc 10 sekundēm “Igate” atkārto to pašu scenāriju panākot – 2:0, ko var nosaukt par “Tērvetes” sagrāvi. Tomēr spēles gaitu maina komandas “veterāni” - Lauris Kims un Jānis Paškausks, kuri izspēlē ripu uz Viesturu Čepuli un tam izdodas atspēlēt vienu ripu – 2:1. Gūtā ripa nedaudz atdzīvina Bites.

Līdz nākamam vārtu guvumam paiet četras minūtes, Sanda Aināra piespēles, Vladimirs Parhomenko met ripu uz vārtiem un tā eleganti ielido vārtu tālajā stūrī – 2:2. Jau pēc sešām sekundēm, Lauris Kims atkārtoti ļauj Viesturam Čepulim gūt vārtu un izvest komandu vadībā ar rezultātu – 2:3. “Igates” rindās iestājā mulsums, jo džeki un puse no skatītājiem, jau svinēja HK “Tērvete” kaunpilno zaudējumu. Tieši tāpēc nekavējoties pretinieks uzsāka “netīro” spēli, kas noslēdzās ar Viestura Čepuļa noraidīšanu un daktera iesaistīšanu sadauzītā deguna labošanā.

HK “Tērvete” uz piecām minūtēm nonāk mazākumā, bet atrodoties uz Fortūnas viļņa un spēlējot mazākumā, pēc Ata Jaunzema piespēle Romāns Ivanovs gūst ceturtos vārtus – 2:4. Līdz spēles beigām atliek vēl astoņas minūtes un “Bites” vairāk cenšas pieturēt ripu, jo komanda ir spiesta spēlēt mazākumā. Un tieši mazākuma beigās “Igate” trešo reizi piespiež HK “Tērvete” aizsardzību pie vārtiem un spēj atgūt vienu ripu – 3:4.

Pēdējās četras spēles minūtes atgādina trilleri. Abas komandas uzsāk spēli ar pamatīgiem fiziskiem paņēmieniem. Roberts Ragovskis stresā ķer lidojošu ripu un met to, kā granātu prom no vārtiem par ko nopelna soda metienu, kuru atvaira Uldis Eldmanis. Vladimiram Parhomenko lūzt slidas asmens un viņš spiests pamest laukumu. Bet trilleris beidzās ar HK “Tērvete” uzvaru un tas šajā Ziemassvētku priekšvakarā ir pats svarīgākais.

Spēles rezultāts Igate - Tērvete: 3:4
Vārtu guvēji: Viesturs Čepulis (87) – 2; Vladimirs Parhomenko (8) – 1; Romans Ivanovs (7) – 1
Piespēles: Lauris Kims (22) – 2; Jānis Paškausks (54) – 1; Sandis Ainārs (99) – 1; Atis Jaunzems (78) - 1
Soda minūtes: Jānis Paškausks (klupināšana) – 2 min.; Viesturs Čepulis (87) – 5 min. (sitiens ar nūju) + 20 min. (disciplinārais); Roberts Ragovskis (91) – soda metiens (laika vilcināšana).

Visas spēles fotogrāfijas atradīsiet draugiem.lv vai arī šeit.