Bites mostas no ziemas miega ar uzvaru pret “DAX Logistic”

Entuziastu hokeja līgas EHL RZ divīzijas Austrumu un Rietumu konferences Tērvete DAX Logistic
2014. gada 06. februārī, Jelgavas ledus hallē savstarpējā spēlē tikās Entuziastu hokeja līgas (EHL) RZ divīzijas Rietumu un Austrumu konferences komandas – HK “Tērvete” un HK “DAX Logistic”. EHL līgā komandas tiekas pirmo reizi, bet spēlētāji viens otram ir pazīstami kopš pagājušās sezonas spēlēm UHL līgā. Satraukumu jelgavnieku vidū radīja fakts, ka viesu komanda ar savas konferences spēcīgām komandām ir spēlējusi zaudējot, bet tikai ar vienu vārtu starpību.

No pirmām spēles sekundēm kontrole par ripu nonāk “DAX Logistic” rokās. To īpaši stimulē divi noraidījumi “Tērvete” sastāvā, kas liek komandai piebremzēt spēli līdz pirmās trešdaļas vidum. Nonāk pie spēles vienādos sastāvos, Bites sāk parādīt savu dzeloni, bet īsti netiek pie metieniem vārtu virzienā, bet vienlaicīgi ar visu sparu aizsargājās savā zonā. Līdz pirmās trešdaļas beigām komandas tā arī netiek pie vārtu guvuma.

Otrās trešdaļas sākumā “DAX Logistic” dodas ātrā uzbrukumā un atklāj spēles rezultātu – 0:1. HK “Tērvete” neizskatās nomākta un lēnām pārņem spēles vadību savās rokās. Otrā trešdaļas minūtē rīdzinieki nopelna noraidījumu un dod iespēju Bitēm izlīdzināt spēles rezultātu. Jelgavnieki veiksmīgi nostājās zonā un pēc Arnolda Jaunzema un Linarda Grundmana piespēlēm, brīvs pie kreisā staba atrodas Dmitrijs Panovs un ieraida ripu starp vārtsarga kājsargiem – 1:1.Bites nemaz netaisās mitēties un turpina uzbrukt. Ar ripu zonā ieslido Arnolds Jaunzems, atvelk uz sevis aizsargus un atspēlē ripu atpakaļ, kur pie tās pirmais klāt tiek Atis Jaunzems. Atis atrodas izdevīgā pozīcijā, lai mestu uz vārtiem, bet pēdējā mirklī atdod piespēli Linardam Grundmanim, kurš atrodas pie tālākā vārtu staba. Vārtsargs noreaģē uz šo piespēli, bet neveiksmīgi un Linards Grundmanis izvirza savu komandu vadībā ar rezultātu – 2:1. Līdz trešdaļas beigām HK “Tērvete” turpināja kontrolēt ripu, bet pie vārtu guvumiem, tā arī netika.

Trešo trešdaļu HK “Tērvete” sāk neveiksmīgi, jo nopelna noraidījumu divus noraidījumus pēc kārtas un spiesta spēlēt lielā mazākumā. Jāatzīst, ka tieši šajā brīdī varēja saprast, ka Bites ir atmodušās no ziemas miega. Vīri sakostiem zobiem metās zem ripām un zem pretinieka fiziskiem paņēmieniem, lai nepieļautu vārtu zaudējumus. Ņemot vērā iekarsušo gaisotni neiztika bez dūru vicināšanas, bet tas nepārsteidza. Pārsteidza, kas cits. “Es tevi nogal...”, - nepaspēja pabeigt frāzi pretinieka spēlētājs, kad saņēma vienu sitienu ar labo dūri no vārtsarga Ulda Eldmaņa. Atbalstītāji tribīnēs uzgavilēja atbalstošos izsaucienos it kā atrastos senās Romas gladiatoru cīņās. “DAX Logistic” līdz trešdaļas beigām ir mēģinājuši izlīdzināt spēlēs rezultātu, bet HK “Tērvete” jau bija guvusi pārliecību par sevi un pretiniekam nekas neizdevās.

Spēles rezultāts: Tērvete – DAX Logistic: 2:1 (0:0; 2:1; 0:0)
Vārtu guvēji: Dmitrijs Panovs (79) – 1; Linards Grundmanis (32) – 1
Piespēles: Arnolds Jaunzems (21) – 2; Atis Jaunzems (78) – 1; Linards Grundmanis - 1
Soda minūtes: Dmitrijs Panovs – 2 min. (sitiens ar nūju); Lauris Kims (55) – 2 min. (sitiens ar nūju); Raitis Ragovskis (16) – 4 min. (bīstama spēle ar augsti paceltu nūju); Arnolds Jaunzems – 2 min. (klupināšana); Uldis Eldmanis – 2 min. (rupjība).

Visas bildes skatieties draugiem.lv vai arī šeit!