Tērvetes augšāmcelšanās (+video)

UHL A līga play off Tērvete Cetra 2

2013. gada 11. aprīlis, Jelgavas ledus halle. UHL A līgas pirmajā izslēgšanas spēlē pret HK „Tērvete” uz Jelgavas ledus stājās regulārā čempionāta uzvarētāji – „Cetra 2”. Pēc iepriekšējā graujošā zaudējuma visiem bija skaidrs, ka Bites saņems pamatīgu pērienu. Izdevās uzklausīt šo viedokli gan ledus halles vadības, virslīgas spēlētājiem, faniem un arī pašam tas bija tāds pats. Šādai prognozei bija arī pamatojums. Garā starp spēļu pauze atslābināja komandu un pēdējās divas ZAHL spēles neviesa pārliecību par komandas sniegumu. Tomēr visi spēcīgi kļūdījās par Bitēm. Ļoti kļūdījās.
Spēles sakās ar ierastu „Cetra 2” pārsvaru, jo rīdzinieki pilnīgi pārliecināti par saviem spēkiem un komanda no laukiem viņiem nevarētu sagādāt jebkādu pretestību. Toties Bites bija pilnībā gatavs cīņai un spēja veidot ātrus uzbrukumus un nepadoties pēc smagiem spēka paņēmieniem.

Visu pirmo trešdaļu komandas apmainījās ar asiem pretuzbrukumiem, kuros grūti bija noteikt pārliecinošu līderi. Tomēr vienu ir vērts atzīmēt. HK „Tērvete” izdarīja vairāk metienu uz pretinieku vārtiem. Abu komandu vārtsargi arī bija uzdevuma augstumos un neielaida ripu savos vārtos. Līdz ar to pirmā trešdaļa noslēdzās bez gūtiem vārtiem – 0:0.

Otrā trešdaļa turpinājās līdzīgā garā. Tikai divpadsmitā minūtē „Cetra 2” uzbrucējs spēja atrauties no aizsargiem, noguldīt uz ledus Uldi Eldmani un atklāt spēles rezultātu – 0:1. Pie ļoti aizraujošas un līdzvērtīgas spēles šie pirmie zaudētie vārti sagādāja rūgtumu un rosināja bailes vai Bites morāli nesalūzīs.

Nesalūza. Pēc trim minūtēm rīdzinieki neprecīzi atspēlēja atpakaļ ripu un pirmais pie tās piesteidzās jaunais komandas uzbrucējs Linards Grundmanis (daudzi viņu pazīst, ka ZAHL hokeja komandas „Mītava” spēlētāju). Ripu viņš raidīja starp vārtsarga kājsargiem (vai arī zem vārtsarga labās rokas), kurš ripas lidojumu aizkavēja, bet ar to bija par maz, jo ripa tomēr atrada savu ceļu uz spēles rezultāta izlīdzināšanu – 1:1.

Līdz spēles beigām abas komandas rādija bezkompromisa cīņu, kuru nācās izšķirt soda metienos. Otro reizi šajā vakarā „Cetra 2” uzbrucējam Aivaram Gateram izdevās noguldīt uz ledus Uldi Eldmani un panākt savas komandas uzvaru smagā cīņā – 1:2. Neskatoties uz zaudētiem vārtiem, Uldis tika atzīts par „Labāko spēlētāju” un saņēma komandas goda ripu. Ļoti pareizs komandas lēmums, jo bez Ulda snieguma, spēles rezultāts varētu būt pavisam savādāks.

Spēles rezultāts: HKTērvete.lv - Cetra 2 - 1:2
Vārtus guva: Linards Grundmanis (83) - 1
Rezultatīvās piespēles: Vladimirs Parhomenko (8) - 1?
Soda minūtes: Vitālijs Jermakovs (75) – 2 min. (gūšana ar nūju); Sergejs Jermakovs (88) - 2 min. (rupjība); Sandis Logins (33) - 2 min. (bloķēšana)