ZAHL līderis saglabā savu reputāciju (ar video)

ZAHL Augstākā līga HK Tērvete - HK Karāts

9. februāris, Jelgavas ledus halle. Pirms otrās kārtas spēles ar ZAHL līderkomandu “Karāts”, Bites pacentušās savākt savu labāko sastāvu, kas nozīmēja, ka komanda gatava atkārtot pirmās kārtas spēles rezultātu. Tomēr starp komandas atbalstītājiem valdīja stipri skeptisks viedoklis šajā jautājumā. Lai arī Bites šosezon rāda labāku sniegumu, tomēr “Karāts” aizvien paliek tehniskāka komanda, kura pavisam nesen ieguva arī jaunu spēcīgu spēlētāju – Raiti Briņecu (iepriekš HK Mītava). Par spīti skeptiķiem, HKTērvete.lv spēja parādīt savus dzeloņus.
Jau otrā spēles minūtē Vladimirs Parhomeko piespēlē ripu Dmitrjiam Zverj Panovam, kurš ietriec to vārtu kreisajā pusē un izsaucot neizsakāmas gaviles skeptiķu rindās. Neviens nebija domājis, ka Bites izvirzīsies vadībā jau pašā spēles sākumā – 1:0.

Pēc gūtiem vārtiem ieņēma aizsardzības pozīcijas, jo Karāts spēlētāju pārsvars bija acīmredzams. Savu meistarību viņi pierādīja jau trešā minūtē, kad apspēlēja aizsargus un izlīdzināja spēles rezultātu – 1:1.

Bites turpināja aizstāvēties savā zonā, jo pretinieku saspēles māksla ir labākā līgā. Spēle aizsardzībā lika pamatīgi nopūlēties vārtsargam Uldim Eldmanim, kurš vairākas reizes glāba HKTērvete.lv vārtus. Tik un tā visu kopīgie pūliņi nespēja nosargāt dzimto stropu un divas minūtes pirms puslaika „Karāts” izvirzās vadībā – 1:2.

Otrais puslaiks aizsākās ar pavisam nepatīkamu notikumu. Laukuma vidusdaļā ripa noslīd no Arnolda Jaunzema nūjas lāpstiņas un aizslīd tieši pie pretinieka uzbrucēja, kurš veiksmīgi to piespēlē savam partnerim, kurš panāk jau graujošo rezultātu otrajā puslaika minūtē – 1:3.

Pēc apraksta varētu secināt, ka Bites neradīja pilnīgi nekādu pretestību. Bet tā nebūt nav bijis. Puisi veidoja asus pretuzbrukumus un bīstamas situācijas pie „Karāts” vārtiem. Tomēr ripa spītīgi negribēja draudzēties ar Bitēm. Trīs minūtes pēc neveiksmīgi zaudētiem vārtiem pretuzbrukumā aiztraucās komandas ātrākais trijnieks. Vladimirs Parhomenko viegli uzmet ripu uz vārtiem, Lauris Kims to pielabo. Ripa atsitās pret vārtsarga kājas sargu un tieši Dmitrijam Zverj Panovam uz nūjas lāpstiņu. Viņš izmanto izdevību un ieraida to vārtos zem vārtsarga kreisās rokas – 2:3.

Sajūtot iespēju atspēlēties, Bites cenšas uzspiest savu spēles stilu, bet tas neizdodas daudzu kļūdu dēļ un Uldis Eldmanis ir spiests glābt vārtus. Īpašo spēles lūzuma punktu spēlē panāk Kristaps Kaliskons, kurš savā aizsardzības zonā pārtver ripu un viens pats aizskrien līdz „Karāts” vārtiem un veic spēcīgu metienu. Vārtsargs pieskaras ripai, bet tā turpina lēnām slīdēt, līdz Bites izlīdzina rezultātu – 3:3.

Vēl nebija noklusušas HKTērvete.lv fanu prieka balsis, kad Raitis Briņecs vien personīgi izbojā Bitēm svētkus – 3:4.

Līdz spēles beigām Bites mēģina revanšēties, bet tas neizdodas un līgas līderis pamet laukumu, saglabājot savu reputāciju un pilnīgu pārliecību par zelta medaļām šosezon. Labākā spēlētāja ripu šajā spēlē ieguva Dmitrijs Panovs, kurš guva divas ripas un bija ārkārtīgi emocionāls uz komandas soliņa.
Spēles rezultāts: HKTērvete.lv - Karāts 3:4
Vārtus guva: Dmitrijs Panovs (79) - 2; Kristaps Kaliksons (15) - 1.
Rezultatīvās piespēles: Vladimirs Parhomenko (8) - 2; Lauris Kims (22) - 1, Romāns Ivanovs (18) - 1.
Soda minūtes: Roberts Ragovskis (91) - 2 min. (spēles vilcināšana); Atis Jaunzems (78) - 2 min. (bloķēšana).
Visas bildes Labāko video apskatu autors: Dzintars Mogils.
Rekomendējam skatīties HD kvalitātē, kuru var izvēlēties YouTube pleijeri.
Skaties citas HK Tērvetes spēles speciālā video kanālā.