Neiespējamā misija – 2

ZAHL 2012/2013 pirmais aplis HK Tērvete Karāts amateur hockey league
Oranžās Bites nekad nav slēpušas savu vēlmi pieveikt ZAHL līgas spēcīgāko komandu HK “Karāts”. “Dīķu puiku” sapņi parasti sasitās mazos gabalos, satiekoties ar saspēlētu un profesionālu komandu, kura ilgu laiku savās rokās tur ZAHL kausu. Sestdienas vakarā nekas neliecināja, ka situācija varētu mainīties, neskatoties uz to, ka hallē pulcējās kupls skatītāju pulks.
HKTērvete.lv sāka spēli dziļā aizsardzībā. “Karāts” spēlētāji iekārtojušies aizsardzības zonā un izspēlēja dažādas kombinācijas, mēģinot pārspēt Ulda Eldmaņa sargātos vārtus.

Neskatoties uz nomācošo pretinieka pārsvaru, Bites izskatījās mierīgas un koncentrētas. Spēles pirmajās desmit minūtēs HKTērvete.lv tikai divas reizes uzmeta ripu “Karāts” vārtsarga virzienā un bija gatava spēlēt pēc šī scenārija līdz spēles beigām.

Bet divpadsmitajā minūtē “Karāts” spēlētājs neizkontrolēja ripu, to pārtvēra Lauris Kims un metās ātrā pretuzbrukumā.

“Karāts” spēlētāji mēģināja traucēt Laurim.

Tomēr mazais un ātrais Lauris paspēja veikt metienu un gūt vārtus – 1:0.

Gūtie vārti protams sagādāja lielus priekus, tomēr Bites labi zināja, ka pretinieks neapstāsies un spēle būs smaga līdz pašām beigām. Vēl sešas minūtes HKTērvete.lv spēja nosargāt savus vārtus, bet pretinieks ātrā pretuzbrukumā apspēlēja aizsargus un izlīdzināja rezultātu – 1:1.

Otrais puslaiks norisinājās līdzīgi pirmajam. “Karāts” bīstami uzbruka, bet pašaizliedzīgi spēlējošā aizsardzība un vārtsargs Uldis Eldmanis neļāva rezultātam mainīties. Uzvarētāja noskaidrošanai nācās mest soda metienus (vai vienkārši paļauties uz likteni).

Pirmais meta Vladimirs Parhomenko, bet vārtsargs viņu ātri atbruņoja. Uldis Eldmanis arī palika sauss.

Otrais meta Lauris Kims, bet ripa noslīdēja no nūjas un pārsteigt vārtsargu neizdevās. Savukārt Uldis Eldmanis Tarzāna cienīgā lēcienā izsita ripu pretiniekam un saglabāja vārtus neskartus.

Trešais meta Dmitrijs Panovs. Metiens nesanāca un ripa trāpīja tieši virsū “Karāts” vārtsargam. Uldim kārtējo reizi izdevās pieburt vārtu stabiņu un ripa aizslīdēja garām vārtiem.

Pienācis laiks izšķirošiem metieniem, kur katri gūtie (vai ielaistie) vārti var būt izšķiroši. Mest ripu sparīgi pieteicās Vladimirs Parhomenko. Apspēlēt vārtsargu viņam izdevās, bet viņš neņēma vērā viņa garās kājas, kuras pārliecinoši aizsargāja vārtus. Uldim ripu raidīja starp kājām, bet viņš laicīgi salika kopā kājsargus.

Vladimirs Parhomenko pieteicās kārtējam metienam un bez īpašas izspēles raidīja ripu tuvākā stūrī. Prieka balsis, pieskandināja halli, paziņojot par gūtiem vārtiem.

Tagad atlika vien neielaist vārtus. Puiši sastinguši gaidīšanā.

Ripa, lidojot pāri Ulda Eldmaņa kreisajam plecam un vārtu pārliktnim, atsitās pret aizsargstiklu un halle uzsprāgst no prieka kliedzieniem.

Vēsturiska spēle! Un ļoti veiksmīga nedēļā. Komanda nedēļas laikā otro reizi veic “Neiespējamo misiju”, pieveicot kārtējo līgas līderu komandu un tā ir trešā komandas uzvara pēc kārtas. Lieliska iesvētīšana arī jaunajam komandas karogam, kurš šajā spēlē parādījās līdzjutēju tribīnēs.

Čempionāti abās līgās vēl nav beigušies un puiši saprot, ka būs vēl arī zaudējumi, bet prieks ir par to, ka kopš komandas dibināšanas, Bites ir spējuši progresēt un panākt “dīķu puiku” sapņus. Par sniegumu spēlē komandas “Goda ripa” tika pasniegta Laurim Kimam, bet “Preses ripa” noteikti tiek Uldim Eldmanim, kurš aizvadīja fantastisku spēli.