Jelgavas derbijas drāma

ZAHL Kausa izcīņa Mītava Tērvete

20.04.2013., Jelgavas ledus halle. Savstarpējās spēles starp HK “Tērvete” un HK “Mītava” vienmēr ir ar episku raksturu, jo katrā no tām tiek izlemts komandas turpmākai liktenis turnīra tabulā. Abu komandu raksturs priecē katru hokeja fanu, jo komandas principiāli aizstāv savas pozīcijas un komandas biedrus. Spēles laukumā katru reizi mēs redzam veselu drāmu, kura tiek papildināta ar fantastiskiem vārtu guvumiem un tik pat aizraujošām dūru cīņām. Šogad ZAHL Kausa izcīņa norisinās jaunā formātā – tikai viena savstarpēja spēle un uzvarētājs tiek tālāk, bet zaudētājs zaudē cerības neatgriezeniski. Šogad izcīņa notiek īpašā atmosfērā, jo pēc ZAHL regulārā čempionāta pirmās kārtas HK “Mītava” ieņēma pirmo vietu, atstājot Bites piektā. Otrā kārtā Mītaviešiem neveicās un turnīra tabulā viņus par vienu punktu apsteidza Bites un līdz ar to Kausa izcīņas spēlei bija garantēta atbilstoša atmosfēra.
Spēles sākumā Bitēm bija vairāk iespējas, lai gūtu pirmos vārtus un emocionāli ietekmēt pretinieka stāju. Iespējas netika izmantotas un HK “Mītava” veic lielisku izspēli un ieraida ripu Ulda Eldmaņa sargātos vārtos – 0:1. Zaudēti vārti lika nervozēt ne tikai faniem, bet arī pašiem spēlētājiem, jo visi cerēja uz HK “Tērvete” pārsvaru spēlē.

Tomēr starp Bitēm bija viens spēlētājs, kurš nebija gatavs padoties. Pēc garas Sergeja Jermakova piespēles ripa nonāk pie Vladimira Parhomenko, kurš apspēlē vienu HK “Mītava” aizsargu un izvairās no otra. Izejot viens pret vienu ar vārtsargu, viņš raida ripu starp N. Zvaigznes kājsargiem un izlīdzina spēles rezultātu – 1:1. Ātrie atgūtie vārti patīkami pārsteidz Bites, kura atkal gatavas doties cīņā ar paceltu galvu.

Pēc trim spēles minūtēm notiek pilnīgi neticama situācija – Bites lieliski izspēlē standarta situāciju. Raitis Ragovskis uzvar iemetienā un atspēlē ripu Romānam Ivanovam. Viņš met ripu uz vārtiem, Raitis pieliek nūju un maina tās lidojuma trajektoriju. Ripa eleganti paceļas gaisā un pārlido pāri N. Zvaigznes kreisajam plecam un ielido vārtu augšējā stūrī – 2:1. Šo vārtu guvumu ilgi nespēšu aizmirst, jo vēroju to, kā palēninātā kino – kadru aiz kadra.

Varēja redzēt, ka Bites ir uz emocionāla pacēluma viļņa un aizvien bezrūpīgi veic saspēli, apdraudot pretinieka vārtus. Tieši tāda hokeja spēle liek priekos trīcēt jebkuram hokeja fanam un spiegt aiz priekiem pie jebkuras asas situācijas. Trīspadsmitā minūtē Artis Pabērzs neļauj ripai pamest HK “Mītava” aizsardzības zonu un piespēlē to Vladimiram Parhomenko. Vladimirs saspēlējas ar Raiti Ragovski, kurš atspēlē viņam to atpakaļ uz vārtu priekšu un komandas bombardieris ieraida to vārtos – 3:1.

Līdz puslaika beigām Bites vēl vairākas reizes veic asus uzbrukumus, bet nespēj vairs pārsteigt pretinieku. Otrais puslaiks sākas smagi, jo var redzēt, ka puiši ir paguruši. Kausa izcīņā (atšķirībā no regulārā čempionāta) spēle noris divos puslaikos pa 20 minūtēm tīrā laika. Noguruma nomāktas Bites otrā puslaikā ir spiestas aizsargāties un darba Uldim Eldmanim ir gana. Tikai pateicoties laimei, Bites nezaudē vārtus, jo HK “Mītava” vairākas reizes nonāk pie metiena tukšos vārtos. Nenoliedzami mītavieši ir spēcīgi, bet nespēj atspēlēties un HK “Tērvete” ar paceltu galvu dodas uz ZAHL Kausa finālu, kur tiksies ar sarežģītu pretinieku, kurš pusfinālā sagrāva ZAHL līderus HK “Karāts” - HK “Mārupe”. Spēle notiks 11. maijā un tā būs ne mazāk episka, jo neviens neplānoja redzēt rīdziniekus Kausa finālā.
Ar tādiem atbalstītājiem neviens pretinieks neliekas pārāk spēcīgs.

Spēles rezultāts: HKTērvete.lv - HK Mītava - 3:1
Vārtus guva: Vladimirs Parhomenko (8) - 2; Raitis Ragovskis (16) - 1
Rezultatīvās piespēles: Sergejs Jermakovs (88) - 1; Romāns Ivanovs (18) - 1; Raitis Ragovskis (16) - 1
Soda minūtes: Arnolds Jaunzems (21) - 2 min. (klupināšana); Maksims Šalajevs (19) - 4 min. (turēšana ar nūju, sitiens ar nūju); Kristaps Kaliksons (15) - 2 min. (klupināšana); Roberts Ragovskis (91) – 2 min. (klupināšana)