Leģendārais Šušaras neizšķirts

UHL A Līgas spēle Tērvete Šušara neizšķirts 6:6

2013. gada 14. marts, Jelgavas ledus halle. Šoreiz raksts jāsāk ar to, ka pretinieku komanda ir izcīnījusi neizšķirtu pret Bitēm (nevis otrādi). Spēles rezultāts ieies komandas vēsturē ar to, ka Radio SWH dienas sporta jautājumā Anatolijs Kreipāns jautāja klausītājiem par spēles iznākumu. Saprotams, ka Anatolijs šo jautājumu uzdeva dēļ Armanda Simsona, kurš spēlē Šušara un ir Rīgas Dinamo tehniskais direktors. Bet arī pārējiem spēles dalībniekiem tiek neliela slavas deva, jo par amatieru hokeju runā vienā lielākām radiostacijām. Žēl, ka vietējie mediji tik maz laika velta pašmāju amatieru līgām, jo tas noteikti uzlabotu hokeja kultūru Latvijā. Tomēr tas skaidrojams ar to, ka mediji strādā tikai uz reitingiem un nenodarbojās ar hokeja attīstību.
Tagad par spēli, kuru varu nosaukt par šausmīgāko Tērvetes spēli sezonā. Skaidrojums tam ir gaužām vienkāršs. Komanda jau iepriekš zaudēja cerības cīnīties par UHL A līgas trešo vietu un līdz ar to spēles rezultāts komandai ir bijis pilnīgi nesvarīgs. Nu labi, nedaudz svarīgs savai pašcieņai. Spēles otrā minūtē Šušara iesita pirmos vārtus – 0:1. Bites spēja atspēlēties jau pēc piektajā minūtē, kad pēc Sergeja Jermakova un Viestura Čepuļa piespēlēm vārtus gūst Vladimirs Parhomenko – 1:1.

Pirmās trešdaļas vidū Viesturs Čepulis atkārto precīzo piespēli Vladimiram Parhomenko, kurš izvirza komandu vadībā – 2:1.

Divas minūtes vēlāk savu godkāri pēc Maksima Šalajeva piespēles realizēja Atis Jaunzems – 3:1. Izvirzītos vadībā ar diviem gūtiem vārtiem, Bites pārstāja spēlēt. Apnika. Tāpēc nav pārsteigums, ka 30 sekundes līdz pirmās trešdaļas beigām Šušara spēj samazināt rezultāta starpību – 3:2.

Otrās trešdaļas piektā minūtē Šušara izlīdzina spēles rezultātu – 3:3, bet vēl pēc piecām izvirzās vadībā – 3:4. Izskatījās tas šausmīgi. Spēcīga komanda vienkārši padodas. Paldies Dievam, ne viss tik slikti beidzās realitātē. Četras minūtes pirms otrās trešdaļas beigām pēc Romāna Ivanova piespēles spēli izlīdzina Vladimirs Parhomenko – 4:4, panākot savu kārtējo hat-trick.

Divas minūtes vēlāk asistējot Arnoldam Jaunzemam, komandu vadībā izvirza Maksims Šalajevs – 5:4.

Trešo trešdaļu Bites sāk ar sesto vārtu gūšanu, kurai bija nepieciešama Ata un Arnolda Jaunzemu precīza saspēle un Maksima Šalājeva teicams metiens – 6:4.

Trešdaļas pēdējās četrās minūtēs Šušara iekala savu vārdu līgas vēsturē. No sākuma iemetot piekto ripu un minūti vēlāk sesto – 6:6. Atcerēsimies, ka viesi uz spēli atbrauca septiņu cilvēku sastāvā un Bites aizdeva Šušarai savu Zvēru – Dmitriju Panovu. Bet uz Bitēm naidu nav jātur, jo beigu beigās puiši šosezon ļoti daudz spēkus ieguldījuši, lai panākt daudz citu skaistu uzvaru gūšanā.

Spēles rezultāts: HKTērvete.lv - Šušara - 6:6
Vārtus guva: Vladimirs Parhomenko (8) - 3; Atis Jaunzems (78) - 1; Maksims Šalājevs (19) - 2
Rezultatīvās piespēles: Viesturs Čepulis (87) - 2; Sergejs Jermakovs (88) - 1; Maksims Šalājevs (19) - 1; Romāns Ivanovs (18) - 1; Arnolds Jaunzems (21) - 2; Atis Jaunzems (78) - 1
Soda minūtes: Vitālijs Jermakovs (75) – 4 min. (klupināšana)