Lavīnas iesaldē trakās Bites

UHL A līga trešā kārta HK Tērvete HK Lavīna 2
2013. gada 19. februāris, Rīgas 55. vidusskolas ledus halle. Bites”, noskaņotās pārtraukt neizšķirto spēļu sēriju ar „Lavīna 2”, pamatīgi uzvilkās pirms spēles sākuma. Jau no pirmās spēles minūtes puiši devās masīvā uzbrukumā un ieslēdza ledus saimniekus savā aizsardzības zonā. Bites atgādināja amatieru olimpisko izlases mašīnu, kura neskatoties ne uz ko dodas tikai uz priekšu.
Ilgi nebija jāgaida. Divas minūtes pēc spēles sākumā HK „Tērvete” izvilināja pretinieku aizsargus cīņai pie borta, kas ļāva Dmitrijam Panovam piespēlēt Artim Pabērzam, kurš ar atkārtoto mēģinājumu (iedomājaties cik viņam bija daudz laika) ieraidīja ripu vārtos – 1:0.

Pirmā trešdaļa turpinājās ar masīviem uzrukumiem, bet spēles rezultāts nemainījās. Otrā trešdaļā Bites mazināja savu uzbrukumu tempu, ko uzreiz sajūta „Lavīna 2” un ilgi negaidot apspēlēja HK „Tērvete” aizsardzību un izlīdzināja rezultātu – 1:1.

Bites mēģināja kāpināt savu tempu, bet atdūrās pret pretinieku spēka paņēmieniem un bija spiestas atgriezties aizsardzībā. Trešdaļas pusē Bites palika mazākumā un „Lavīna 2”, pierādot savu meistarību saspēlē vārtu priekšā, izvirzās vadībā – 1:2.

Bites saglabāja cerības izlīdzināt spēles rezultātu trešā trešdaļā, bet spēle vairs neraisījās tā, kā to gribētos. Kļūdas saspēlē un nespēja nostāties pretinieka zonā, neļāva radīt patiesi bīstamas situācijas pie Lavīnu vārtiem. Tas, protams, nenozīmē, ka tādu nebija. Bija, bet nepietiekoši daudz. Rezultātā Lavīnas, spēlējot vairākumā, atkārtoja savas saspēles prasmes un palielināja rezultāta atšķirību vēl par vieniem gūtiem vārtiem – 1:3.

Bites vēl mēģināja apdraudēt pretinieka vārtus, bet to kavēja tas, ka Lavīnas taktiski precīzi vilcināja spēles gaitu ar spēles apturēšanu un pusminūtes pārtraukumu. Arī ar pēdējiem uzbrukumiem neizdevās mainīt spēles rezultātu un Bites bija spiestas svinēt nepatīkamu zaudējumu un zoboties vienam uz otru. Labākā spēlētāja ripu saņēma Uldis Čalpa, bez kura rezultāts varētu būt vēl skumīgāks.

Spēles rezultāts: HKTērvete.lv - Lavīna 2 - 1:3
Vārtus guva: Artis Pabērzs (0) - 1
Rezultatīvās piespēles: Dmitrijs Panovs (79) - 1
Soda minūtes: Sandis Ainārs (99) – 4 min. (turēšana ar roku, turēšana ar nūju); Vladimirs Parhomenko (8) - 2 min. (sitiens ar nūju); Roberts Ragovskis (91) – 2 min. (turēšana ar roku).