Nenosargāta uzvara

UHL HK Tērvete - Lavīna 2
03. novembrī Oranžās Bites devā uz „Arēna Rīga”, lai tiktos UHL A līga ar jaunu pretinieku - „Lavīna 2”. Puišos varēja redzēt pacilājumu, kurš nebija saistīts ar pretinieka komandu, bet gan ar iespēju spēlēt uz Latvijas galvenā ledus laukuma. Sajūtas var nosaukt par provinciālām, bet tā var domāt tikai tas, kas jau ir spēlējis arēnā vai arī ārvalstīs. Katram sevi cienošam hokeja amatierim, gribās kāpt uz ledus, kuru pulējuši valsts spēcīgākie spēlētāji, lai apliecinātu savu piederību lielai Latvijas hokeja kultūrai.
10 000 skatītājus savākt uz spēli neizdevās, bet atnākušie 49 atbalstītāji varēja izvēlēties labākās vietas. Arēna Rīga tika izdaiļota ar diviem HK Tērvete karogiem un šis moments ieies komandas vēsturē, kā vien no svarīgākiem. Pirmā spēle, vienmēr paliks pirmā.

Bet nu tagad ķersimies pie spēles. Kā jau pierasts sākumā, savstarpēji nepazīstamas komandas uzsāka ar taustīšanas spēli. Lavīnas iegāzās Tērvetes aizsardzības zonā un lika puišiem paspēlēt aizsardzībā. Bet brīdis nebija ilgs, kad pretuzbrukuma aizskrēja Vladimirs Parhomenko. Bet realizēt ieplānoto, viņam neļāva „Lavīna 2” vārtsargs Dmitrijs Kuzmins (ir spēlējis Liepājas Metalurgā un Latvijas U-20 izlasē).

Pēc šī uzbrukuma HK „Tērvete” okupēja mājinieku aizsardzības zonu un ļāvi katram komandas spēlētājam uzmest uz vārtiem.

Sešpadsmitajā minūtē pēc Ata Jaunzema piespēles uz vārtiem ripu met Romāns Ivanovs. Ripa aizlido garām vārtiem, bet atlec atpakaļ uz vārtu priekšu. Garām slido Arnolds Jaunzems un raida ripu tukšos vārtos, jo pretinieka vārtsargs par tālu izslido no vārtiem – 1:0.

Visi turpmākie mēģinājumi gūt vārtus nenes rezultātu, jo pretinieka vārtsargs stāv pārliecinoši vai arī pēdējai metiens Bitem nepadodas.

Ar katru spēles minūti, kurā Bites negūst vārtus, pieaug iespējamība, ka vārtus gūs pretinieks. Diemžēl tā arī notiek deviņas minūtes pirms spēles beigām, kad neveiksmīgi nospēlējam aizsardzībā un ļaujam Lavīnām netraucēti vadīties aizsardzības zonā un izlīdzināt spēles rezultātu – 1:1.
Līdz spēles beigām puiši izmisīgi mēģina iemest ripu un gūt uzvaru, bet tas nesanāk. Atmiņā paliek tikai Sergeja Jermakova (Tērvete) un Iļjas Zakmana dūru cīņa, kuras vidū Arēnā Rīgā izskan bērna sauciens: „Papa beij!”.
Komandas labākā spēlētāja ripu saņem Arnolds Jaunzems, par vienīgiem gūtiem vārtiem spēlē.