Saldā atriebības sajūta (+video)

UHL Kausa izcīņa pirmā spēle par trešo vietu Tērvete - Privatbank

2012. gada 22. aprīlis, Rīgas 55. vidusskolas ledus halle. Zaudējot sērijā UHL Kausa izcīņā prominentai HK “Cetra 2”, Bites jau bija gatavas noslēgt savu sezonu līgā, bet izcīņas organizētājiem bija citas vēlmes. HK “Tērvete” tika dota iespēja cīnīties par trešo vietu pret HK “Privatbank”. Bites šo piedāvājumu pieņēma ar prieku, jo radās iespēja “atriebties” pretiniekam, kurš ieņēma par vienu vietu augstāku pozīciju regulārā čempionātā.
Pirmā trešdaļa sākās ar savstarpējiem uzbrukumiem, bet bez iespējām gūt vārtus. “Privatbank” raksturīgā manierē pielietoja spēka paņēmienus, kuri traucēja Bitēm uzņemt spēles apgriezienus. Jelgavnieku ātrā slidošana sāka nogurdināt pretiniekus un trešdaļas nobeigumā viņi izpelnījās spēli lielā mazākumā pret piecām Bitēm. Atlikušajās spēles sekundēs lielo vairākumu realizēt neizdevās un trešdaļa noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu – 0:0.
Uldis Čalpa

Vladimirs Parhomenko

Otrās trešdaļas sākumā HK “Tērvete” ieslēdza pretiniekus aizsardzības zonā un nodarbojās ar metodisku vārtu bombardēšanu, bet bez jūtamiem panākumiem. Vairākuma izskaņā pēc Vladimira Parhomenko un Raita Ragovska saspēles ripa nonāk pie Linarda Grundmana, kurš to vairāku spēlētāju aizsegā ieraida vārtos un atklāj spēles rezultātu – 1:0.
Linards Grundmanis

Kā jau bieži vien notiek, pēc gūtiem vārtiem, veiksmīgā komanda zaudē koncentrāciju aizsardzībā. HK “Privatbank” nepadevās un centās izmantot šo apstākli. Pēc desmit minūtēm pretinieka uzbrucējs izslidoja vārtu priekšā, paklupa pret vārtsargu, kavēja Ulda Čalpas darbību vārtos un lidojumā izlīdzināja spēles rezultātu – 1:1.

Toties Sergejam Jermakovam bija vajadzīgas tikai 58 sekundes, lai personīgi atņemt ripu laukuma vidusdaļa, apspēlētu aizsargu un izvirzītu komandu vadībā – 2:1.

Pēc sešām minūtēm Vitālijs Jermakovs veic tālu, diagonālo piespēli Linardam Grundmanim, kurš ripu tālāk piespēlē to Sergejam Jermakovam, kurš pakluso apslidojis visus pretinieku spēlētājus un ieraida ripu vārtu augšējā stūrī – 3:1. Liels prieks par Sergeju, jo sen nebijām redzējuši tik pārliecinātu viņa spēli.
Sergejs Jermakovs

Trešā trešdaļa sākās ar spēlētāju kļūdām un vairākiem noraidījumiem un līdz ar to spēle sanāca raustīta, kas traucēja mainīt spēles rezultātu. Trešdaļas otrā daļā HK “Tērvete” triecien uzbrucēji izpilda savu pienākumu. Vladimirs Parhomenko precīzi piespēlē ripu caur visu laukumu Linardam Grundmanim, kurš skrējiena jau bija apsteidzis divus rīdzinieku aizsargus. Bez piepūles, ar māņu kustībām noguldījis HK “Privatbank” vārtsargu uz ledus un “nekaunīgu” roku kustību ieslidina to vārtos – 4:1.

Bites sajūtot patīkamu uzvaras garšu, atslābinās un atļauj HK “Privatbank” uzbrucējam Rihardam Vēverim pabojāt Ulda Čalpas statistiku – 4:2. Bet ar to spēle beidzās un Bites dodas mājās ar patīkamu apziņas sajūtu un plānu pieveikt rīdziniekus mājas spēlē.
Rihards Vēvers

Spēles rezultāts: HKTērvete.lv - Privatbank - 4:2
Vārtus guva: Linards Grundmanis (83) - 2; Sergejs Jermakovs (88) - 2
Rezultatīvās piespēles: Vladimirs Parhomenko (8) - 2; Raitis Ragovskis (16) - 1; Viesturs Čepulis (87) - 1; Linards Grundmanis (83) - 1
Soda minūtes: Arnolds Jaunzems (21) - 2 min. (klupināšana); Sergejs Jermakovs (88) - 2 min. (klupināšana); Roberts Ragovskis (91) – 2 min. (grūdiens ar nūju)