Apturēt Ērgļus par katru cenu

ZAHL Augstākā līga Jelgavā HK Tērvete HK Ērgļi
2013. gada 16. marts, Jelgavas ledus halle. Bauskas Ērgļi – sīvākie HK “Tērvete” konkurenti ZAHL čempionātā. Ne tik cik spēles tehnikā, bet gan tieksmē uz uzvaru. Šosezon Ērgļi spējuši pārspēt Bites un tas kalpoja par vienu no iemesliem, kāpēc komanda bija spiesta sākt otro čempionāta kārtu no pēdējās vietas. Otrajā kārtā tērvetniekiem izdevās pieveikt Bauskas vīrus, bet ar to nepietika, lai nostiprinātos turnīra tabula augšdaļā. Pilnīgi noteikti arī šoreiz Bitēm bija jāaptur Ērgļus, lai pārliecinoši pretendēt uz godalgām.
Spēle, kā parasti sākās ar Ērgļu ofensīvu, kuru viņi izmanto visās spēlēs pret saviem pretiniekiem. Baušķenieki sāk spēli ar spēcīgu spiedienu uz pretinieku vārtiem, kas bieži vien beidzas ar gūtiem vārtiem. Pēc gūtiem vārtiem Ērgļi parasti pāriet uz spēli aizsardzībā un sīvi aizstāv savu pārsvaru. Bites spēlei piegāja ļoti saprātīgi un bez haotiskas spēles. Pirmo spiedienu ļoti solīdi noturēja un neļāva tuvoties saviem vārtiem. Lēnām, bet pārliecinoši spēles vadība pārgāja mājinieku rokās, kas ļāva veidot apdomātus uzbrukumus. Tomēr nevajag aizmirst, ka Ērgļu vārtos stāv Normunds Zvaigzne, kurš daudzas reizes ir sabojājis omu Bitēm, neļaujot ripām ripot savos vārtos. Tāpēc pirmais puslaiks gandrīz beidzās bez gūtiem vārtiem. Iespēja mainīt spēles gaitu parādījās tikai 18 minūtē, kad Ērgļi palikuši mazākumā. Pēc Dmitrija Panova piespēles pirmo ripu vārtos ieraida Vladimirs Parhomenko1:0.

Otrs puslaiks norisinājās tik pat sīvā cīņā bez izmaiņām rezultātā. Septītā puslaika minūtē pēc Roberta Ragovska piespēles otru ripu baušķenieku vārtos ieraida Dmitrijs Panovs2:0.

Ērgļi puslaika otrā pusē spēja izveidot vairākus momentus pie Bišu vārtiem, bet pateicoties Ulda Eldmaņa teicamai spēlei, tie palika neskarti. Iespējams, tādēļ Oranžie nezaudēja vēlmi uzbrukt un pēdējā spēles minūtē pēc Maksima Šalājeva un Ata Jaunzema piespēlēm trešo ripu pretinieku vārtos iesit Vladimirs Parhomenko3:0.

Pārliecinoša HK “Tērvete” uzvara, nostiprināja komandu turnīra otrā vietā un tikai brīnums var to mainīt. Atzīšos, ka biju prognozējis komandai trešo vietu, jo pirms otrās kārtas, komandā bija ļoti nestabils sniegums abos čempionātos, ka arī bija zināmas grūtības ar sastāvu. Pēc spēles Labākā spēlētāja ripu saņēma Roberts Ragovskis. Pilnīgi pamatots Roberta snieguma pagodinājums.

Spēles rezultāts: HKTērvete.lv - Ērgļi - 3:0
Vārtus guva: Vladimirs Parhomenko (8) - 2; Dmitrijs Panovs (79) - 1
Rezultatīvās piespēles: Dmitrijs Panovs (79) - 1; Roberts Ragovskis (91) - 1; Maksims Šalājevs (19) - 1; Atis Jaunzems (78) - 1
Soda minūtes: Romāns Ivanovs (18) - 2 min. (klupināšana); Vitālijs Jermakovs (75) – 2 min. (sitiens ar nūju)