Ērgļi aplauž Bitēm spārnus

ZAHL 2012/2013 HK Tērvete - Ērgļi

Svētdienas spēle ar Bauskas „Ērgļiem” nesolīju neko labu. Šosezon ZAHL pameta trīs spēcīgas komandas un to vietu steidz ieņemt komandas no pirmās līgas. Un komandas ļoti cienīgas (pat grūti pateikt, kāpēc viņas nokļuva pirmajā līgā) – Mārupe un Ērgļi. Komandas ar sīkstu raksturu un labiem vārtsargiem. Papildus spēcīgam pretiniekam, puišiem nākas spēlēt vēlākā svētdienas mačā, kad organisms prasa atpūtu un gatavošanos jaunai darba nedēļai.
Spēle sākusies diezgan raiti. HKTērvete.lv uzņēmās līdera lomu, pat neskatoties uz Roberta Rogovska noraidījumu otrajā spēlē minūtē. Četratā Bites iespieda Ērgļus aizsardzības zonā un mēģināja apdraudēt pretinieka vārtus.

Pirmos vārtus HKTērvete.lv guva astotā minūtē, kad pēc Romāna Ivanova piespēles uzbrukumā izrāvās Sergejs Jermakovs, kurš tehniski noguldīja uz ledus vārtsargu Normundu Zvaigzni un raidīja ripu jau tukšos vārtos – 1:0.

Ērģļi spēja atbildēt ar asiem pretuzbrukumiem, kuri lika satraukties Bitēm un izpelnīt divus noraidījumus, kuru laikā tomēr izdevās saglabāt vārtus neskartus.

Divas minūtes pirms pirmā puslaika beigām, Bites zaudēja ripu uzbrukumā. Uz ledus pakrīt Lauris Kims, tiesnesis paceļ roku, norādot uz pārkāpumu, bet neilgi pēc tam nolaiž to, saprotot, ka Lauris nokrita pats. Bites pārliecībā, ka būs svilpe neaktīvi slido no laukuma vidus uz aizsardzības zonu. Tikmēr Ērgļi pa gaisu piespēlē ripu uz HKTērvete.lv aizsardzības zonu, kur viens pats atrodas Zigmārs Smeters un raida ripu starp Ulda Eldmaņa kājsargiem – 1:1.

Otrajā trešdaļa Bites sāk ar asiem uzbrukumiem, bet pārspēt Ērgļu vārtus neizdodas. Puslaika septītā minūtē Ērgļi sagroza galvu Oranžo aizsardzībai, līdz nepaliek divatā vārtu priekšā un apspēlē Uldi Eldmani – 1:2.

Noskaņojums komandā strauji krītas, bet puiši turpina uzbrukt, kaut joprojām nesanāk ne individuālie uzbrukumi, gan kombināciju izspēles.

Ērgļi jūtas pārliecinoši un biežāk viesojās HKTērvete.lv aizsardzības zonā. Jūtas tik droši, ka trešdaļas desmitā minūtē Kaspars Trasūns atļaujās ieradīt, atlecošo ripu Bišu midzenī – 1:3.

Rezultāts kļūst graujošs un puiši metās visiem spēkiem atspēlēties. Minūti vēlāk pēc Sanda Aināra piespēles Vladimirs Parhomenko veic ne īpaši spēcīgu, ne īpaši sarežģītu metienu no aizsardzības zonas vidus un ieraida ripu Ērgļu ligzdā – 2:3.

Līdz spēles beigām atlika vēl astoņas minūtes un bija visas cerības vismaz izlīdzināt rezultātu. Tomēr ripa nekādi nespēj atrast ceļu uz Ērgļu vārtiem. Rezultātā sāpīgs zaudējums, kurš atsviež komandu uz piekto vietu turnīra tabulā. Pacelties uz trešo vietu līdz pirmā apļa beigām, komanda varēs nezaudējot nevienu spēli un cerot, ka konkurentiem neveiksies citās spēlēs (īpaši Mārupei, kurai jāspēlē ar trim spēcīgiem pretiniekiem).

Tomēr nezaudēsim modrību un gatavosimies nākamām spēlēm ar prātu, kaut tas arī nebūs viegli, jo pēc šīs sestdienas spēles, Bites gaida deviņu dienu pārtraukums.