„Skrējiens stikla kalnā” nenes prieku un apmierinājumu

UHL A līga trešā kārta HK Tērvete HK Sport Lukss 2

2013. gada 17. februārī, 55. vidusskolas ledus hallē. Bites nekad neslēpa savas ambīcijas uz godalgām UHL līgā un tam bija pamatojumus. Veiksmīgs starts sezonā, fantastiska uzvara pār „Sport Lukss 2” pirmā spēlē un citi panākumi. Tomēr sezonas vidū sāka parādīties zināmas grūtības un neveiksmju plejāde. Viena no tām, zaudējums „Sport Lukss 2” ar minimālo pārsvaru. Tāpēc prognozēt trešās savstarpējās spēles iznākumu bija grūti. Daļas vadošu spēlētāju trūkums, nevarētu kalpot par pamatojumu apgalvojumam, ka komanda zaudēs un spēles gaita to ļoti labi pierādīja.
Spēle sākusies ar abpusējiem uzbrukumiem, kuros Bites ne par matu tiesu neatpalika ātrumos. Šāda stila spēle turpinājās visu pirmo trešdaļu ar vienu nepatīkamu izņēmumu. Kad daļa no spēlētājiem devās nomainīties, „Sport Lukss 2” uzbrucējs gar kreiso malu devās uzbrukumā, apsteidza aizsargu Robertu Ragovski un piespēlēja ripu savas komandas biedram, kurš netraucēti ieraidīja to vārtos – 0:1.

Pirmajā trešdaļā Bites vairākas reizes varēja atspēlēties, bet ripa atteicās lidot iekšā vārtos. Pat neizdevās realizēt divus vairākums un līdz ar to „Tērvete” sāka otro trešdaļu iedzinēju lomā. Otrā trešdaļa bija identiska pirmajai. Komandas apmainās ar uzbrukumiem un asiem pretuzbrukumiem, līdz trešdaļas vidum, kad rīdzinieki nostājās mūsu aizsardzības zonā un izspēlē ripu uz brīvo spēlētāju vārtu priekšā. Pēc atkārtotā metiena viņam izdodas pārsteigt Ulda Eldmaņa sargātos vārtus – 0:2.

Bites nedomāja padoties un jau tas vien liek priecāties, jo esam vairākas reizes redzējuši, kā puišiem nolaižas rokas. Tātad spēlēt un uzvarēt puiši grib. Un tas jau ir daudz. Otrajā trešdaļa, Vladimirs Parhomenko varēja samazināt rezultāta atšķirību, metot soda metienu, bet viņa māņu kustība tika laicīgi atmaskota un bija nepieciešams meklēt citus risinājumus jau trešā trešdaļā.

Trešā trešdaļa atgādināja skrējienu stikla kalnā Puiši veica milzīgu fizisku darbu skraidot no vienas laukuma puses uz otru, bet tā arī netiekot pie reālas iespējas uzmest uz vārtiem. Skaidri redzams, ka fiziski Bites ir labi sagatavotas, tad taktikas ziņā ir zināmas grūtības, kuras varētu norakstīt uz sastāva nepastāvību  Tas, ka vārtos ripas nevar iemest komandas bombardieri, nevar tikt traktēts, ka pamatojums zaudējumam. Ripas nelido vārtos arī visiem pārējiem un mēs zinām, ka viņi māk iemest.

Šoreiz lieliski iederas Sergeja Jermakova sievas komentārs: „Vairāk jāmet uz vārtiem”. Lai arī šoreiz puišiem neizdevās atspēlēties, esmu pilnībā pārliecināts, ka viņi spēs savākties un viss viņiem vēl ir priekšā.

Spēles rezultāts: HKTērvete.lv - Sport Lukss 2 - 0:2