Par mata tiesu izvairās no zaudējuma “Latvijas Gāze”

EHL Tērvete pret Latvijas Gāze 10.02.2015.

2015. gada 10. februārī, Rīgā, LSPA ledus hallē norisinājās Entuziastu hokeja līgas (EHL) RZ divīzijas regulārā čempionāta spēle starp HK “Tērvete” un HK “Latvijas Gāze”. Bites nomināli skaitās spēcīgāka komanda un tāpēc neviens arī negaidīja pārsteigumus. Bet pārsteigumi tomēr bija un nepatīkami priekš Bitēm.
Ņemot vērā, ka uz izbraukuma spēlēm ir grūti salasīt visu komandu, HK “Tērvete” devās ceļā ar divām maiņām. Pieredze rāda, ka tas nav sliktākais variants, jo spēlētāji ir iesiluši un nepaspēj nosalt uz soliņa, gaidot savu kārtu spēlēt. Negatīva puse šai taktikai ir tāda, ka agri vai vēlu spēlētāji piekūst. Šoreiz, lai taupītu spēkus, Bites uzsākuši spēli nesteidzīgā tempā un pretinieks viņiem ļāva to viegli darīt, jo nekādi nepretojās. Sestā minūtē pēc Kristapa Kaliksona piespēles vārtus gūst Raivis Brencāns – 1:0. Spēlē iestājās zināms prognozējams rezultāts un abas komandas apmierinātas ar likteni pabeidz pirmo trešdaļu bez jauniem vārtu guvumiem.
Otrā trešdaļa sākās ar HK “Tērvete” pārsvaru, kurš diemžēl nepārvērsās par vārtu guvumu. Trešdaļas piektā minūtē HK “Latvijas Gāze” spēlētājs no zilās līnijas uzmet pa ledu ripu un aiz daudzu spēlētāju mugurām Toms Broks nepaspēj apturēt ripu un rezultāts kļūst – 1:1. It kā nekas traks, bet uzreiz seko noraidījums HK “Tērvete” sastāvā un tā vietā, lai atspēlētos, Bites iespiestas savā aizsardzības zonā un spiestas aizstāvēties. Šis mazākumus nospēlēja savu liktenīgu lomu, jo Bites pēkšņi pazaudēja savu saliedētību un sāk pieļaut kļūdas no kurām pašas piekūst un iniciātīva pāriet pretinieka rokās. Situāciju nedaudz uzlabo Raivja Brencēna gūtie otrie vārti, bet jau pēc 40 sekundēm “Latvijas Gāze” atkārtoti izlīdzina spēles rezultātu – 2:2.
Diezgan nomāktā noskaņojumā Bites uzsāk trešo trešdaļu, jo atkal ir jācīnās par uzvaru. Spēle īsti nevedās, līdz trešajai minūtei, kad ātrumu ieslēdz Arnolds Jaunzems. Viņš iziet vārtu priekšā un spēcīgi met ripu. Vārtsargs to atsit, bet pie atlecošas ripas pirmais ir Raivis Brencāns, kurš šovakar trešo reizi pārsteidz pretinieku vārtsargu – 3:2. Pēc vārtu guvuma Bites atmostas un pāriet uz spēli aizsardzībā. Puiši no visiem spēkiem cenšas nepieļaut, lai HK “Latvijas Gāze” atspēlējās. Gāja grūti, bet viņiem tas izdevās un viņi par mata tiesu izvairās no zaudējuma “Latvijas Gāze”.