Karāts paliek nepieveikts

ZAHL Augstākā līga Karāts Tērvete
2014. gada 29. martā, Jelgavas ledus hallē norisinājās ZAHL Augstākās līga spēle starp HK “Tērvete” un HK “Karāts”. Šosezon Bitēm nav izdevies pieveikt konkurentu, lai arī cerības un tieksmes uz to ir bijušas. Komanda joprojām cītīgi saglabā mērķi apsteigt HK “Karāts”, lai atņemtu tam līdera laurus.
Pirmās spēles minūtes pierādīja, ka HK “Karāts” joprojām ir lieliskā formā. Līderi iespieduši Bites savā aizsardzības zonā, neļaujot tām pat sapņot par uzbrukumiem. Lai gan arī pretuzbrukumi bija, bet tie bija ļoti maz un netika realizēti. Pirmā puslaika divpadsmitā minūtē HK “Karāts” lika Bitēm piespiesties pie vārtiem un veica savu klasisko izspēli ar vārtu gūšanu no vārtu priekšas – 0:1. Pēc zaudētiem vārtiem Bites nedaudz kāpināja savas uzbrukumus, bet ar to bija par maz. Netika arī realizēts pirmais vairākums.
Tur pretī HK “Karāts” puslaika beigās ieguva iespēju mest soda metienu, bet lieliski atvairīja Uldis Eldmanis.
Otrais puslaiks priekš HK “Tērvete” sākās bēdīgi. Pretinieks veic ātru pretuzbrukumu un apspēlē aizsargus izvirzoties pārliecinošā vadībā – 0:2. Likās, ka jau viss zaudēts.
Iespējams arī HK “Karāts” nodomāja to pašu un mazināja savu iniciatīvu, kuru nekavējoties pārņēma Bites. Puslaika piektā minūtē pretinieks nopelna noraidījumu un HK “Tērvete” iespiež viņus aizsardzības zonā un mierīgi izspēlē vairākas kombinācijas. Rezultātā Linards Grundmanis saspēlējās ar Viesturu Čepuli un atdod piespēli Dmitrijam Panovam uz vārtu priekšu. Dmitrijs Zvērs Panovs pieliek nūju un maina ripas lidojuma trajektoriju tieši vārtsargam starp kājsargiem – 1:2.
Bites turpina uzturēt spēles iniciatīvu un aktīvi presingo pretinieku viņa aizsardzības zonā. Trīsdesmit piektā minūtē presings noved pie tā, ka HK “Karāts” veic klasisku kļūdu, mēģinot izdabūt ripu ārā no savas zonas. Aizsarga piespēli pārtver Linards Grundmanis un izlīdzina spēlēs rezultātu – 2:2.
Pēc gandrīz zaudētās spēles Bites un viņu atbalstītāji atkal atdzīvojas. Pozitīvo emociju fluīdi piepilda Jelgavas ledus halli. Bet jāspēlē vēl piecas minūtes un tas var būt sarežģīti, jo HK “Karāts” pilnīgi noteikti gribēs vinnēt spēles papildlaikā. Par nelaimi Bites nopelna noraidījumu divas minūtes pirms spēles beigām un spiestas aizstāvēties. Arī HK “Karāts” nopelna noraidījumu un komandas spēle četri pret četri. Bites zaudē iemetienā pretinieku zonā un viņi dodas ātrā pretuzbrukumā, kuru arī spēj realizēt – 2:3.
Arī šoreiz Bites nespēja pieveikt HK “Karāts” un kā parasti bija tuvas savam mērķim. Nekas traks. Komandai vēl būs iespējas realizēt savus mērķus.

Spēles rezultāts: Tērvete – Karāts: 2:3 (0:1; 2:2)
Vārtu guvēji: Dmitrijs Panovs (79) – 1; Linards Grundmanis (32) – 1
Piespēles: Linards Grundmanis (32) – 1; Viesturs Čepulis (87) – 1
Soda minūtes: Raivis Rakickis (81) – soda metiens + 2 min. (turēšana ar nūju, klupināšana)

Visas bildes skatieties draugiem.lv vai arī šeit!