“Mītava” piekāpjas ZAHL intriģējošākā cīņā

ZAHL Mītava Tērvete hokejs Jelgava
2014. gada 16. februārī, Jelgavas ledus hallē norisinājās viena no intriģējošākām Zemgales Amatieru hokeja līgas (ZAHL) spēlēm, kuru savā starpā bieži sauc par „Jelgavas derbiju”. Cīņu starp HK ‘Tērvete” un HK „Mītava” ne visai der jēdzienam derbija, bet pilnīgi noteikti atgādina Šekspīra traģēdijas „Romeo un Džuljeta” Monteki un Kapuleti ģimeņu cīkstēšanos. Abu komandu spēlētājus saista ne tikai mīlestība pret hokeju, bet arī ciešas draudzīgas attiecības ar komandas biedriem. Tieši tāpēc komandas emocionālā spēlē atdod visus spēkus, lai izcīnītu uzvaru.
Pirmo puslaiku komandas uzsākušas ar lielu piesardzību, lai nepielaistu nelabojamās kļūdas aizsardzībā. Tāda piesardzība abām komandām nepieciešama, lai gūtu uzvaru un mēģinātu panākt Augstākās līgas līderu komandas. Par pārsteigumu HK „Tērvete” pretinieks bija pārāk piesardzīgs un nekas tāpēc nekas neatlika, kā pārņemt ripas kontroli, jo tam par labu nāca arī spēle vairākumā. Skaitlisko pārākumu realizēt neizdodas un pašiem jānonāk mazākumā, kuru izdodas nosargāt. Pirmā puslaika vidusdaļā pēc Dmitrija Panova piespēles ātra uzbrukumā aizskrien Valdimirs Parhomenko, apspēlē aizsargu un ar metienu vārtu augšējā stūrī atklāj spēles rezultātu – 1:0. Teorētiski tāds rezultāts Bites varētu apmierināt un atliktu tikai to nosargāt līdz spēles beigām. Vismaz līdz puslaika beigām to izdevās panākt.
Otrais puslaiks sākās nervozi, jo HK „Mītava” steidz izlīdzināt spēles rezultātu, bet Bites visiem spēkiem cenšas to saglabāt. Loģiski, ka pie tādas centības komandas veiksmīgi nopelna pa vienam noraidījumam, kurus nespēj realizēt. Nonākot vienādos sastāvos HK „Tērvete” pārņem spēles kontroli un cīnās pretinieka aizsardzības zonā. Pēc Sergeja Jermakova piespēles, uzbrukuma smailē izvirzās Lauris Kims, pēc kura metiena ripa uzlido gaisā. Lidojošo ripu noķer Viesturs Čepulis, nomet to sev priekšā un raida uz vārtiem. Ripa džinkstot ielido vārtos, skarot trīs vārtu stabus – labo, vidējo un kreiso un liekot skaļi uzgavilēt halles skatītājiem – 2:0.
Bites pēc iemetiena laukuma vidū nekavējoties dodas uzbrukumā uz pretinieka vārtiem. Vladimirs Parhomenko un Linards Grundmanis saspēlējās savā starpā un atspēlē to brīvam Dmitrijam Panovam, kurš ar spēcīgu metienu ieraida to vārtos – 3:0. Bitēm prieks neizmērojams, jo paši nav gaidījuši tādu spēles rezultātu.
Bet līdz spēles beigām atliek trīspadsmit minūtes, kuras nu jau atgādina veselu mūžību. Iespējams lielais rezultāts, liek atslābt Bitēm un HK „Mītava” septiņās minūtēs spēj izkauties un atspēlēt divas ripas – 3:2. Arī šāds spēles rezultāts apmierina Bites. Atliek vien nosargāt viņu atlikušās sešās minūtēs. Bites neieslīkst aizsardzībā, bet dodas uzbrukumā. Seko noraidījums un uzbrukums jāaptur līdz brīdim, kad pretinieks nonāk mazākumā. Vairākumā Vladimirs Parhomenko un Linards Grundmanis saspēlējās un piespēlē ripu aizsargam Raivim Rakickim, kurš ar spēcīgu metienu atnes neapstrīdamu uzvaru HK „Tērvete” – 4:2.
Spēles rezultāts: Tērvete – Mītava: 4:2 (1:0; 3:2)
Vārtu guvēji: Vladimirs Parhomenko (8) – 1; Viesturs Čepulis (87) – 1; Dmitrijs Panovs (79) – 1; Raivis Rakickis (81) – 1
Piespēles: Vladimirs Parhomenko (8) – 2; Linards Grundmanis (32) – 2; Dmitrijs Panovs (79) – 1; Lauris Kims (55) – 1; Sergejs Jermakovs (95) - 1
Soda minūtes: Kristaps Kaliksons (15) – 2 min. (klupināšana); Arnolds Jaunzems (21) – 4 min. (spēles vilcināšana, sitiens ar nūju)); Sergejs Jermakovs (95) – 2 min. (rupjība); Raivis Rakickis (81) – 4 min. (bloķēšana, sitiens ar elkoni); Komanda – 2 min. (skaitliskā sastāvā pārkāpums).

Visas bildes skatieties draugiem.lv vai arī šeit!