“Marels Būve” nospiež “Tērvete” ar autoritāti

EHL Entuziastu hokeja līga Tērvete Marels Būve
2014. gada 16. janvārī, Jelgavas ledus hallē norisinājās Entuziastu hokeja līgas (EHL) RZ divīzijas Rietumu un Austrumu konferenču komandu spēle. Pirmo reizi savā starpā spēlēja HK “Tērvete” un HK “Marels Būve”. Pirms spēles komandas iekšienē staigāja stāsti par HK “Marels Būve” spēku, kas atspoguļojās jelgavnieku taktikas veidošanā.
Taktika vienkārša – spēlēt aizsardzībā un neaizrauties uzbrukumos. Taktika ir taktika, bet emocijas un disciplīna ir kaut kas pavisam cits. Pirmās trešdaļas ceturtā minūtē puiši aizraujas ar uzbrukumu un divi “Marels Būve” spēlētāji aizskrien pretuzbrukumā un atklāj spēles rezultātu – 0:1. Vienīgais viesi bija pārāk augstās domās par sevi un jau mazāk nekā pēc minūtes, noķerot pretiniekus uz lēnas piecinieku maiņas, pēc Romāna Ivanova piespēles uzbrukumā aizskrien Dmitrijs Panovs, kurš teicami izdara piespēli uz vārtu priekšu un Linards Grundmanis ieraida ripu “tukšos” vārtos – 1:1. Spēlē iestājās neliels pamiers un komandas apmainās ar vairākiem pretuzbrukumiem. Trešdaļas izskaņā HK “Marels Būve” izpelnās divu minūšu noraidījumu, kas liek HK “Tērvete” pāriet pretinieka aizsardzības zonā, cerībā izrauties vadībā. Beidzās tas bēdīgi, jo “Marels Būve” pēdējā trešdaļas minūtē divas reizes aizskrien ātros pretuzbrukumos un izvirzās vadībā – 1:3.
Otrā trešdaļa aizrit samērā vienādās pretuzbrukumu sērijās no abām pusēm, bet bez redzamiem panākumiem vārtu gūšanā. Trešdaļas beigu daļā HK “Marels Būve” atkārto savu klasisko pretuzbrukumu un gūst vārtus, liekot domāt, ka Bites piedzīvos graujošo zaudējumu – 1:4. Tomēr šīs spēles labākais piecinieks, tā nedomāja. Laukuma vidū Lauris Kims atņēma ripu viesiem, aizskrēja uz vārtiem, uzmeta, bet atlecošu ripu vārtos iesit Sergejs Jermakovs – 2:4.

Trešā trešdaļā Bites teorētiski varēja atspēlēties, bet pietika fiziskā spēka pretuzbrukumiem un lielākā daļa laika tiek pavadīta savā aizsardzības zonā. Otrā trešdaļās minūtē HK “Marels Būve” iemet vēl vienu ripu un pēc piecām minūtēm vēl vienu – 2:6. Praktiskas iespējas atspēlēties Bitēm vairs nav un tam vēl traucē lielais mazākums, kuru komanda nopelna spēles noslēgumā. Bet, ja atcerēsimies komandas taktisko uzstādījumu pirms spēles, tad varam būt pilnīgi pārliecināti, ka HK “Marels Būve” var un vajag uzvarēt nākamās spēlēs. Tikai jāievēro taktika un disciplīna.

Spēles rezultāts: Tērvete - Marels Būve: 2:6 (1:3; 1:1; 0:2)
Vārtu guvēji: Linards Grundmanis (32) – 1; Sergejs Jermakovs (95) – 1
Piespēles: Dmitrijs Panovs (79) – 1; Romāns Ivanovs (7) - 1; Lauris Kims (55) - 1
Soda minūtes: Raivis Rakickis (81) (grūdiens ar nūju; turēšana ar nūju) – 4 min.; Komanda (izcieš Sergejs Jermakovs) - 2 min. (skaitliskā sastāva pārkāpums).

Visas bildes skatieties draugiem.lv vai arī šeit!