Zaudējot visu uzvar līderus

EHL HK Tērvete - HK Ozolnieki

2013. gada 30. novembris, OZO ledus halle. Pēdējo spēļu zaudējumi HK “Mītava” Bitēs ieviesa apātiju, jo komanda neizturēja smago psiholoģisko spiedienu, kuru uz viņiem lika atbalstītāji, ka arī pati komanda. Pēc pagājušās sezonas, kad tika ieņemta otrā vieta ZAHL, visi no komandas pieprasa tik pat augsto vietu. Spiediens ir tik liels, ka pie katriem zaudētiem vārtiem, komanda psiholoģiski salūzt. Zaudējot visas cerības uz augsto rezultātu, komanda bez īpašas iedvesmas, devās uz ledus, lai stātos priekšā EHL RZ diviziona nenoliedzamai līderu komandai – HK “Ozolnieki”.
Ņemt vērā, ka nekādu pirms spēles uzstādījumu komandai nebija, tad katra maiņa uz laukumu spēlēja, kā prot un kā tas būtu jādara. Spēles gaitu nedaudz traucēja nestrādājošais tablo, kad neļāva sekot spēles laikam un kontrolēt notiekošo.
Sestā minūtē notika kaut kas mistisks. HK “Ozolnieki” spēlētājs Andris Valters no aizvārtes met ripu uz priekšu, tā trāpa vārtsargam Uldim Eldmanim pa slidu un ieslīd vārtos. Puiši stāsta, ka ripa slīdēja pa līniju un nešķērsoja to. Tomēr spēles galvenais tiesnesis to ieskaita un HK “Ozolnieki” oficiāli atklāj spēles rezultātu – 0:1.
Ņemot vērā, ka HK “Tērvete” jau pirms spēles nebija cerības uzvarēt, tad puiši vienkārši turpināja spēlēt tā, kā to prot. Pirmās trešdaļas beigās Roberts Ragovskis met uz vārtiem no zilās līnijas, bet Vladimirs Parhomenko pie vārtiem pielabo ripas lidojumu un izlīdzina spēles rezultātu, izsaucot tribīnēs nedomājamo atbalsta vilni – 1:1.
Otrās trešdaļas sākumā Bites ieiet pretinieku aizsardzības zonā un veic aktīvu ofensīvu. Trešā trešdaļas minūtē no zilās līnijas uz vārtiem met Maksims Šalajevs. Pie vārtiem ripas lidojumu izmaina Linards Grundmanis un ripa ielido vārtos. Moments bija tik ātrs un skaists, ka neviens īsti nevar pateikt, kā tika pielabota ripa un protokolā tiek ierakstīts, ka vārtus guvis Maksims Šalajevs – 2:1.
HK “Ozolnieki” nav mierā ar spēles rezultātu un daudz un asi uzbrūk uz vārtiem, bet vārtos lielisku spēli rāda Uldis Eldmanis un vairākkārtīgi glābj komandu no zaudējuma. Otrā trešdaļā spēles rezultāts paliek nemainīgs, bet atliek vēl viena trešdaļa, kurā Bites vairāk cenšas kontrolēt ripu un vilkt spēles gaitu, jo spēles iznākums komandu pilnībā apmierina. Apmēram piecas minūtes pirms spēles beigām HK “Ozolnieki”, cenšoties mainīt spēles rezultātu, nomaina vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju un cenšas nostāties HK “Tērvete” aizsardzības zonā. Linards Grundmanis atņem ripu vienam no aizsargiem un aizskrien no viņiem, lai ieraidītu ripu tukšos vārtos un atnestu komandai negaidīto uzvaru pār divīzijas līderu komandu – 3:1.
Spēles rezultāts Tērvete - Ozolnieki: 3:1
Vārtu guvēji: Vladimirs Parhomenko (8) – 1; Maksims Šalajevs (17) – 1; Linards Grundmanis (32) – 1.
 Piespēles: Kristaps Kaliksons (15) – 1, Roberts Ragovskis (91) – 1.
Soda minūtes: Roberts Ragovskis (91) – 1.