Uzvara bez veiksmes palīdzības

ZAHL HK Tērvete - HK Viesulis

2013. gada 29. septembrī, Jelgavas ledus hallē HK „Tērvete” uzsāka savu astoto sezonu ZAHL līgā ar spēli pret jaunu komandu – HK „Viesulis”. Jaunā sezona no komandas prasīs krietni lielāku atbildību, nekā iepriekšējās. Iepriekš komanda būvēja savu ceļu uz līgas pjedestālu, tad šogad komandai ir jānosargā sava vieta un iespējams arī jāpacīnās par zelta medaļām. Cīņa būs ārkārtīgi sarežģīta, jo pretinieku komandas ir pamatīgi gatavojušās sezonai un mainījuši savus sastāvus. Bitēm sastāvā viena liela izmaiņa – uzbrucējiem pievienojies Linards Grundmanis, kurš pagājušā sezonā palīdzēja komandai UHL līgā.
Pirms spēles par izteiktu līderi tika uzskatīta HK „Tērvete” un tāpēc neviens negaidīja nekādus pārsteigumus. Pirmos vārtus piektā spēles minūtē gūst Lauris Kims, kurš uzmet ripu burzmā pie A. Logina sargātiem vārtiem un ripa ielido vārtos, atsitoties pret kādu no spēlētājiem – 1:0.
Spēles turpinājums gan nebija tik raits, kā gribētos. No sākuma neizdodas realizēt skaitlisko pārsvaru, bet vēlāk neizdodas pārspēt pretinieka vārtsargu, ka arī uzlabot ripas kontroli. Rezultātā sākās fiziskā stīvēšanās starp komandām, kas beidzās ar diviem noraidījumiem un spēli lielā mazākumā. HK „Tērvete” pierāda, ka ir klasi augstāka un spēj uzbrukt pat trijatā pret pieciem pretinieku spēlētājiem. Par nožēlu tas neietekmē spēles rezultātu un pirmā puslaika rezultāts nemainās.
Otrā puslaikā Bites uzlaboja ripas kontroli un dominēja uz laukuma pat neskatoties uz mazākumu puslaika sākumā. Tomēr tas negāja komandai arī par labu. Mēģinot izspēlēt sarežģītās kombinācijas, ripa bieži tiek pārturēta, ko veiksmīgi izmanto HK „Viesulis” un liek Bitēm atsākt savus uzbrukumus no jauna. Vilcināšanās ar metieniem un piespēlēm noved pie vienkāršiem, viegli prognozējamiem metieniem uz vārtiem, kurus bez grūtībām neitralizē pretinieku vārtsargs A.Logins. Kuriozākais uzbrukums izveidojas spēles beigās, kad veseli četri HK „Tērvete” spēlētāji izgāja pret vienu vārtsargu un nespēja gūt vārtus. Bet ar to kuriozi nebeidzās. Pēdējā minūtē Bites uzsāk jaunu ātru pretuzbrukumu. Arnolds Jaunzems piespēlē ripu Linardam Grundmanim, kurš to piespēlē tālāk Atim Jaunzemam. Kontroli par ripu neizdodas panākt, jo tā aizķeras aiz aizsarga slidas. Griežoties aizsargs ar slidu ripu novirza uz vārtu pusi un tā lēnām slīdot, iekļūst vārtos starp vārtsarga kājsargiem. Vārtsargs nebija laicīgi to pamanījis un Bites varēja gavilēt aiz priekiem – 2:0.
Kritizēt komandu ir viegli, bet ir jāsaprot, ka ne vienmēr veiksme stāv klāt un ripu var neiesist arī tukšos vārtos. Puišiem, protams, būtu jākaunas par savu sniegumu, bet ne pārāk ilgi. Mest ripu vārtos viņi prot un māk. Vienkārši vajag atcerēties, kā to dara un jāsāk to darīt. Bet faniem ir jābūt priekam par kārtējo uzvaru, lai pat tā nebija pārāk „smuka”. Mūsējie guva punktus un tas tuvina mīļoto komandu nozīmētam mērķim.
Vārtus guva: Lauris Kims (22) – 1; Atis Jaunzems (78) – 1.
Rezultatīvas piespēles: Arnolds Jaunzems (21) – 1; Linards Grundmanis (83) – 1.
Soda minūtes: komanda – 2 min.; Arnolds Jaunzems (21) – 12 min.; Kristaps Kaliksons (15) – 2 min.
Spēles labākais spēlētājs – Lauris Kims (22).
Spēles labākais uzbrucējs – Atis Jaunzems (78).