Pirmā spēle play off: HK Tērvete - HK Bauska

ZAHL Kausa izcīņa 2012 HK Tērvete - HK Bauska
2012. gada 22. aprīlis, Jelgavas ledus halle
Ar savu pirmo spēli pret HK "Bauska", HK "Tērvete" uzsāka izslēgšanas spēļu sēriju ZAHL 2012. gada izcīņā. 2010/2011. gadā komanda aizcīnījās līdz pusfinālam un būs interesanti, kāds būs sniegums šogad, jo spēku samērs starp dalībniekiem ir spēcīgi pamainījies un ņemot vērā čempionāta līderu komandas necilo sniegumu pēdējā spēlē, mūs var sagaidīt daudz interesantu pārsteigumu.
Pirmo straujo HK "Tērvete" uzbrukumu neizdevās realizēt un tas spēcīgi ietekmēja turpmāko spēles gaitu. HK "Bauska" ieradās uz spēli ar pilnām četrām maiņām un uzsāka neredzētu ofensīvu uz mājinieku vārtiem. Divpadsmit minūtes pēc kārtas viesi bombardēja HK "Tērvete" vārtus. Pēc pieciem pirmajiem pieciem metieniem es atmetu cerību tos saskaitīt, tik daudz to bija. Tērvetnieku dzīvi apgrūtināja arī divi noraidījumi, kuri sekoja viens pēc otra. Tikai pateicoties vārtsarga Ulda Eldmaņa centieniem vārti palika neiegūti.
Jānim Paškauskam ne vienmēr izdodas piedalīties spēles, bet šoreiz viņš kārtējo reizi pierādīja savu lielisko spēju redzēt laukumu un pieņemt pareizos lēmumus. Vienā no retajiem uzbrukumiem viņš veic uzmetienu uz vārtu pusi, kur pie tālā vārtu staba jau bija Lauris Kims, kuram atlika pielikt nūju, lai ripa nokļūtu baušķenieku vārtos - 1:0. Tas bija tikai trešais komandas metiens uz pretinieku vārtiem un ārkārtīgi svarīgs.
Pēc gūtiem vārtiem, spēles raksturs nedaudz izmanījās. HK "Bauska" uzbrukumi kļuva vājāki un tas ļāva HK "Tērvete" vairāk uzbrukt. Trīs sekundes pirms pirmā puslaika otros vārtus pēc Arta Pabērza piespēles guva guva Vladimirs Parhomenko - 2:0.
Otrā puslaikā ceturtā minūtē HK "Bauska" izspēlēja lielisku izspēli un raidīja ripu mājinieku augšējā stūrī, kuru Uldim Eldmanim nebija pa spēkam atraidīt - 2:1. Vārtu zaudējums kārtējo reizi pierādīja, ka atstāt bez uzmanības baušķeniekus savā aizsardzības zonā nedrīkst, jo viņi ir gatavi izmantot jebkuru iespēju gūt vārtus.
Atlikušā puslaika laikā komandas uzbruka ar mainīgu pārsvaru, jo abās komandās bija izpelnījušas sodus un bija spiestas spēlēt nevienlīdzīgos sastāvos. Šoreiz gribās atzīmēt korekto tiesnešu darbu, kuri pēc pārkāpuma izdarīšanas, pacietīgi skaidroja savus lēmumus. Par šo Roberta Ragovska lidojumu neviens netika sodīts, jo Robis neveiksmīgi "paklupa" uz savas nūjas. Bet kritiens ar pirueti bija iespaidīgs.
Spēles izskaņā HK "Bauska" mēģināja revanšēties, nomainot vārtsargu pret laukuma spēlētāju. HK "Tērvete" nācās smagi, tomēr tas deva iespēju mūsu "Robin Hudam" Artim Pabērzam ieraidīt ripu tukšos vārtos, metot ripu no pretēja laukuma stūra - 3:1.

Lieliska uzvara pirmajā izslēgšanas spēlē un cerīgas gaidas uz nākamām. Nākamā sērijas spēle notiks 6. Maijā. Par izcilu spēli komandas "Goda Ripa" šoreiz tika Artim Pabērzam.
Uz "Preses ripu" šoreiz pretendēja trīs spēlētāji - Arnolds Jaunzems, Viesturs Čepulis un Uldis Eldmanis. Izvērtējot cik daudz ripu šoreiz atraidīja Uldis, tad neatlika nekādu šaubu, ka "Preses ripa" ir piešķirama Uldim Eldmanim.
Spēles galerija zemāk, ja kāds to neredz tad spiediet uz šo saiti. Labākie video momenti ir šeit.